18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Покажіть мені бодай одну людину, яка ніколи не слухала казки? Ви таку не знайдете. (Вам обов'язково знайомі казки для дітей або передвиборчі «казки» для дорослих).
Поєднати любов до казок та екологію ми вирішили у літературно-екологічному вернісажі «Казки матінки Верби». Автором літературних творів цієї серії та творцем образа Дерева-оберега є Людмила Миколаївна Крижановська – відома херсонська письменниця, поетеса та перекладач (більш детально з творчістю автора можете познайомитись на нашому сайті). У своїх творах вона оспівує красу рідної землі та закликає берегти природу.
Тож спілкування зі справжньою казкаркою стало цікавим досвідом для наших гостей – учнів 6 та 8 класів Херсонської ЗОШ №2. Але і для Людмили Миколаївни ми підготували сюрпризи, про які вона не здогадувалась.
Але все по черзі. Наша зустріч виявилась унікальною своєю ексклюзивністю. Адже багато чого було вперше:
- Так, діти вперше знайомились з казками письменниці, адже цей цикл творів створено нещодавно.
- Вперше Людмила Миколаївна познайомила всіх присутніх зі своєю «Кам’яною казкою» (оповідь з камінням).
- Вперше в Херсоні були презентовані матеріали Міжнародного конкурсу малюнків «Зелена планета очима дітей» (пізніше вони будуть об’єднані у віртуальній експозиції на нашому сайті в розділі «Екотворчість»).
- Вперше відбувся показ-експромт твору Крижанівської Л.М. «Казка про качечку» силами запрошених учнів. Це було несподіванкою для авторки. Ще одним сюрпризом був конкурс «Намалюй казку», з яким діти впорались відмінно, створивши ілюстрації до «Казки про жабку».
Ось так плідно ми попрацювали. Гадаю, кожен з присутніх по-своєму почув казки матінки Верби. Особливістю літературного таланту Людмили Миколаївни є її вміння представляти природу живою істотою, а її особистий дар – бачити та відчувати все живе. Саме цьому ми намагались навчити учнів – бути небайдужими та уважними до світу природи.
(Смоліна О., керівник Центру екологічної інформації)
Малюнок «Плакуча верба» Шамсутдинової Регіни, м. Волжск.