Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Науково-пізнавальний захід на території НПП «Олешківські піски»

18.05.2015

 До Міжнародного дня біологічного різноманіття з метою активізації розвитку науково-природознавчого потенціалу школярів Херсонської ЗОШ №46 І-ІІІст. та Малокопанівської ЗОШ під керівництвом провідного наукового співробітника Парку О.Ф. Садової здійснено дослідження флори Парку та її фенології на території природоохоронного науково-дослідного відділення «Буркути».
Школярі мали унікальну можливість вивчати навколишній світ не лише теоретично, у стінах шкільних класів, а й практично, безпосередньо на природі. В першу чергу дітям було запропоновано ознайомитись з представниками созофітів флори Парку, більшість яких перебували у фенологічній фазі – цвітіння: (Плодоріжка розмальована (Anacamptis picta (Loisel.) R.M. Bateman), П. болотяна (A. palustris Jacq.), Ковила дніпровська (Stipa borysthenica Klok. ex Prokud.), Жовтозілля дніпровське Senecio borysthe-nicus (D.C.) Andrz.), Козельці дніпровські (Tragopogon borystenicus Artemcz.), Роговик болгарський (Cerastium bulgaricum Uechtr.), Кропива київська (Urtica kioviensis Rogow.), Сон лучний (Pulsatilla pratensis Mill.) та Береза дніпровська (Betula borysthenica Klokov.).
З дітьми проведено бесіду на тему: «Важливість збереження Червонокнижних видів судинних рослин». Ознайомлено з особливостями поширення созофітів по території Парку, морфологічних їх ознак та фенологічного розвитку.
По завершенню заходу школярі висловили подяку за допомогу науковцям Парку. Було запропоновано й надалі здійснювати подібні спільні природничі заняття, адже саме такі заходи активізують у молоді гуманність, любов до природи та викликають шанобливе ставлення до неї.







Екологічний календар