18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Весь світ сьогодні відмічає День водно-болотних угідь. У Центрі екологічної інформації з цієї нагоди зібралася молодь на годину запитань та відповідей «Збережемо водно-болотні угіддя Херсонщини». Вихованці гуртка «Юні охоронці природи» презентували свої наукові роботи: «Дослідження флористичного складу водойм дельти Дніпра», «Рослини плавневих лісів», «Сучасний стан річки Вірьовчиної в межах Шуменського мікрорайону м. Херсона», «Краса та біль Нижньодніпровських плавнів».. На заході були присутні експерти з теми, які коментували виступи учнів. Це:
- Роман Євген Григорович, зоолог-дослідник;
- Підгайний Михайло Миколайович, старший науковий співробітник науково-природничого відділу краєзнавчого музею м.Херсон;
- Романенко Григорій Михайлович, голова Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області, член Національної екологічної ради України.
Водно-болотні угіддя відносяться до найбільш продуктивних, але одночасно і вразливих екосистем планети. Вони є місцями біологічного різноманіття, джерелами води та первинної продуктивності, від яких залежить існування великої кількості видів рослин, птахів та тварин. Саме тому збереження цих територій є дуже важливим. Дослідження, які сьогодні були представлені в Центрі, перш за все, допомагають у справі збереження водно-болотних угідь, а також у поширенні інформації про їх стан.