Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Найбільша пустеля України на Херсонщині!

24.02.2016

Природа України дарує нам чудову можливість – побувати в справжній пустелі! Олешківські піски – одна з найбільших пустель Європи. Пустеля складається із високих піщаних барханів, територія між якими частково покрита витривалою степовою рослинністю. Саме витривалою, адже температура пісків влітку може сягати 70-75 °С. Мікроклімат – напівпустельний, гарячі потоки повітря розганяють дощові хмари, тому дощів менше, ніж в Херсоні.

23 лютого 2010 року Указом Президента України №221 було створено Національний природний парк «Олешківські піски». Саме з цієї нагоди в Центрі екологічної інформації книгозбірні відбулась тематична зустріч «Найбільша пустеля України» зі студентами Херсонського гідрометеорологічного технікуму.

Співорганізаторами заходу стали: представники НПП «Олешківські піски» Лазарєва Алла Леонідівна і Єфремова Вікторія, та Климентенко Анастасія (керівниця Центру екологічної інформації).

Учасники зустрічі дізнались багато нового про Олешківську пустелю. Наприклад те, що Олешківські піски нагороджені спеціальною відзнакою в конкурсі «7 природних чудес України». Єфремова Вікторія представила студентам світ природи Парку, а Лазарєва А.Л. розповіла про природоохоронну діяльність Парку та перспективи його розвитку.

Також увагу студентів звернули на основні фактори впливу на екологічну ситуацію в регіоні. А саме: зменшення площі лісу та зменшення шару піску. Штучно насаджені щільні соснові ліси покликані стримувати пустелю, але їх вирубка та часті пожежі можуть призвести до розширення піщаного масиву. В той же час, відбувається неконтрольований вивіз піску.

Створення Національного природного парку мало на меті збереження унікальної природної зони, якою є Олешківські піски. Саме тому його діяльність є такою важливою. Тож бережімо його разом!

 

 







Екологічний календар