18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
29 січня о 14.00 у галереї «Синій кіт» (м. Херсон, вул. Карла Маркса, 18) відбулися:
• презентація Міжнародного енвайронмент-проекту «Трансгресії»
• презентація «Тижня актуального мистецтва»
• презентація фестивалю «Fort.missiа»
«Трансгресії» поєднали ленд-арт об'єкти, інсталяції та перформанси в довкіллі двох десятків митців з різних регіонів України та Польщі.
Учасники проекту: Влодко Кауфман, Володимир Бахтов, Юрій Бараннік, Ілона Сільваші, Ярослав Присяжнюк, Михайло Барабаш, Мирослав Вайда, Лабораторія Актуальної Творчості, група «Тотем», Ярослав Козяра, Катажина Шчипюр, Андрій Гуренко та ін.
Для уявлення: Частину об’єктів було створено на фестивалі «Fort.missia - 2009» на території оборонних фортів Першої світової війни.
Довідка: У другій половині 2009 року тривав великий і довготерміновий міжнародний енвайронмент-проект, який мав кілька етапів у різних місцевостях.
Трансгресія (лат. trans – через; gress – рух) – перехід, пересування – термін, що буквально означає «вихід за межі». Одне з ключових понять постмодернізму, що фіксує феномен переходу (долання) нездоланної межі – межі між можливим і неможливим. В геології трансгресія – наступ моря на суходіл внаслідок опускання земної кори або підняття рівня моря. Поняття, що характеризує ситуацію досягнення суб’єктом зовнішньої позиції по відношенню до будь-чого в процесі долання кордонів і виходу за рамки, по той бік явища, станів чи об’єктів, котрі, в свою чергу також є зовнішніми(чужими) суб’єкту і не сприяють вільному вияву його справжньої суті.
Куратор проекту: Мирослав Вайда
Львів’янин. Входить до складу формації «КОМА». В 2009 році став одним з 20 номінантів на Премію Пінчук-арт-центру (PinchukArtCentre), тобто є одним з 20 кращиих молодих художників України по версії PinchukArtCentre.
У PinchukArtCentre Мирослав Вайда презентував документацію перформансу «Струни пам’яті» та відеоінсталяцією «П’ять років зими» – інсталяція фантастично пахла, бо була складена з сіна і заглиблювала у безмежно довгу зимову візію-напівсон. Мирослав – знакова постать для українського ленд-арту, учасник фестивалів, симпозиумів, виставок ленд-арту.
У Херсоні з виставкою вперше.
Виставка в Херсоні проходить за підтримки навчально-мистецького комплексу "Художня школа" та Центру молодіжних ініціатив "Тотем".