Новини. Події

28.02.2018
Зустріч молоді в рамках проекту «PRO100»
Херсонська молодь дізналася більше про саморганізацію. На вихідних в бібліотеці відбулася зустріч в рамках ...

Детальніше...

28.02.2018
Екологічний конкурс-гра «Думай глобально, дій локально» в бібліотеці
  26 лютого в бібліотеці відбувся відбірковий етап екологічного конкурсу-гри серед шкільних екологічних ...

Детальніше...

21.02.2018
Екологічні дебати до Дня захисту морських ссавців
19 лютого відзначається Міжнародний день захисту морських ссавців. Починаючи з 1986 року в світі введено ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Всесвітній день екологічного боргу наступив вже сьогодні!

02.08.2017

Саме 2 серпyя у 2017 році кількість ресурсів, які споживає людство перевищило кількість, яку може відновити планета за рік. Екологи з Глобальної мережі екологічного сліду (Global Footprint Network) розрахували щорічну межу допустимого використання ресурсів нашої планети. Детально по темі - у DW

Методика, яку застосовують вчені з Global Footprint Network, дозволяє розрахувати день в році, коли людство починає споживати ресурси надмірно, і Земля не може відновити отримані людиною ресурси.
З кожним роком ця "точка неповернення" трапляється все раніше. У 1987 році – 19 грудня, у 2011 – 27 вересня, у 2016 – 8 серпня, у 2017 – 2 серпня.

Причому з ростом населення планети зростає і споживання вуглеводнів, продуктів харчування, води. Для того, щоб задовольнити всі запити людства повністю зараз необхідно 1,7 планети – трохи більше, ніж ми маємо насправді. "Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року знадобляться вже дві планети, до 2050 року - цілих три", - б'є на сполох Юрген Кірш (Jürgen Kirsch) з німецького відділення Greenpeace.

У кожного є можливість перевірити, скільки планет потрібно йому. Для цього потрібно пройти спеціально розроблений тест – What is your Ecological Footprint? 

Також кожен може впливати на те, щоб «точка неповернення» припадала на кінець року. Достатньо навіть малих кроків – купувати сезонну продукцію, створювати менше сміття, користуватися велосипедом або ходити пішки.


 

Екологічний календар