Новини. Події

05.11.2017
Бібіліотекар на Школі Кампейнінгу
27–29 жовтня відбулася друга Школа Кампейнінгу у сфері зміни клімату та відновлювальної енергетики. ...

Детальніше...

03.11.2017
Інтерактивна екозустріч «Збережемо Чорне море»
У Міжнародний день Чорного моря в бібліотеку завітали вихованці обласного Центру еколого-натуралістичної ...

Детальніше...

23.10.2017
Біля бібліотеки з’явилася Алея юннатівського руху
    Жовтень – найкраща пора для висадження молодих дерев. Тому саме зараз в Центрі ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Всесвітній день екологічного боргу наступив вже сьогодні!

02.08.2017

Саме 2 серпyя у 2017 році кількість ресурсів, які споживає людство перевищило кількість, яку може відновити планета за рік. Екологи з Глобальної мережі екологічного сліду (Global Footprint Network) розрахували щорічну межу допустимого використання ресурсів нашої планети. Детально по темі - у DW

Методика, яку застосовують вчені з Global Footprint Network, дозволяє розрахувати день в році, коли людство починає споживати ресурси надмірно, і Земля не може відновити отримані людиною ресурси.
З кожним роком ця "точка неповернення" трапляється все раніше. У 1987 році – 19 грудня, у 2011 – 27 вересня, у 2016 – 8 серпня, у 2017 – 2 серпня.

Причому з ростом населення планети зростає і споживання вуглеводнів, продуктів харчування, води. Для того, щоб задовольнити всі запити людства повністю зараз необхідно 1,7 планети – трохи більше, ніж ми маємо насправді. "Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року знадобляться вже дві планети, до 2050 року - цілих три", - б'є на сполох Юрген Кірш (Jürgen Kirsch) з німецького відділення Greenpeace.

У кожного є можливість перевірити, скільки планет потрібно йому. Для цього потрібно пройти спеціально розроблений тест – What is your Ecological Footprint? 

Також кожен може впливати на те, щоб «точка неповернення» припадала на кінець року. Достатньо навіть малих кроків – купувати сезонну продукцію, створювати менше сміття, користуватися велосипедом або ходити пішки.


 

Екологічний календар