Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоГромадські слухання по будівництву Каховської ГЕС - 2
22-02-2016, 16:15 Экономика , Фото, Видео

Як вже раніш повідомляли «Таврийские вести» на цьому тижні відбудуться громадські слухання по обговоренню будівництва Каховської ГЕС – 2. Заплановані три зустрічі, а саме:
23 лютого у смт.Козацьке в будинку культури;
24 лютого у м.Нова Каховка у великій залі міськвиконкому;
25 лютого у м.Херсон в приміщенні ОДА за адресою вул.Ушакова 47.
Всі слухання розпочнуться о 10 годині.
Після попередніх слухань, які відбулись у смт.Козацьке наприкінці грудня, у громадськості було більше запитань ніж відповідей. Тож ми напередодні зв’язались з фахівцями які будуть проводить слухання та отримали деякі відповіді.

Одним з найголовніших запитань є мета будівництва Каховської ГЕС-2, навіщо її будувати?
По перше, це збільшення пікового виробітку електроенергії, що дуже необхідний для енергосистеми України, за рахунок більш раціонального використання води в водосховищі.
По друге це додаткова резервна потужність, що може бути включена в енергосистему за лічені хвилини, на відміну від блоків ТЕС та АЕС, що потребують не менше кількох годин.
І третя мета це можливість додаткового виробітку електроенергії за рахунок пропуску через нову ГЕС-2 частини води, що при сучасній роботі ГЕС-1 скидається через водозлив.

Попередньо людей, особливо які мешкають біля берега, турбує як буде підніматись вода в річці і чи не затопить вона будинки? Як зміниться рівень води в нижньому б'єфі при роботі ГЕС-1 та ГЕС-2?
Оскільки одним з найважливіших факторів впливу Каховської ГЕС-2 на навколишнє середовище є зміна рівнів води в нижньому б'єфі, цьому була приділена значна увага. Для оцінки такого впливу були виконані детальні розрахунки. Аналізуючи результати розрахунків при роботі Каховської ГЕС-2 прогнозується невеликий підйом рівня води в р. Дніпро - в нижньому б'єфі Каховського гідровузла:
- максимальний рівень води в нижньому б'єфі біля смт.Козацьке та м.Нова Каховка при роботі лише ГЕС-1 становить 0,44 м.
- максимальний рівень води в нижньому б'єфі біля смт.Козацьке та м.Нова Каховка при одночасній роботі ГЕС-1 та ГЕС-2 становить 1,22 м. При цьому, для порівняння:
- максимальний рівень води в нижньому б'єфі при пропуску паводка що в середньому проходить кожні 2 роки становить 1,88 м.
Враховуючи вищенаведене, можна зробити висновок, що при зміні режиму рівня води його максимальне значення не буде перевищувати рівня при пропуску звичайного паводку, що має місце кожні 2 роки. Як видно зі схеми, рівень води при роботі ГЕС-1+ГЕС-2 (1,22 м) значно нижчий рівня води при пропуску повені кожні 2 роки (1,88 м).

Також мешканців турбувало і питання сполучення між м.Нова Каховка та Бериславським районом.
Виходячи з запланованої етапності виконання будівельних робіт, передбачається тимчасовий винос залізничної колії та автодороги на період будівництва:
- залізнична колія залишається на дамбі зі зміщенням в сторону верхнього б'єфу.
- автодорога в обхід будівельного майданчика тимчасово прокладається по захисній греблі.
В подальшому передбачається повернення траси залізничної колії та автомобільної дороги на колишнє місце.

 А як в економічному та соціальному плані нове будівництво та подальша робота ГЕС – 2 вплине на розвиток громад міста та району?
Тут треба відзначити декілька пунктів:
- збільшення робочих місць через залучення місцевої робочої сили. Потреба на період будівництва складе близько 1000 чоловік, з них близько 2/3 з залученням місцевого населення. На період експлуатації – 150 чоловік переважно місцевого населення;
- використання місцевих підприємств, а сааме: ПАТ "Новокаховський річковий порт", ТОВ "Олеся", Новокаховський завод "Укргідромех" та інші;
- також на період будівництва буде залучено командированих працівників (близько 385 чоловік), що дозволить розвиватися населеним пунктам за рахунок необхідності забезпечення їх проживанням в місцевих гуртожитках, готелях або за рахунок найму квартир, а також харчування, побутові послуги тощо. Створюватимуться передумови для отримання місцевим населення додаткових доходів.

 Окрім цього планується передбачити близько 200 млн. гривен для вирішення соціальних питань регіону, а саме: розвиток інфраструктури, будівництво соціальних об’єктів, а також облаштування пляжів біля с.Веселе та смт.Козацьке.
На відео, з висоти птахів, можливо побачити територію, на якій планується побудувати Каховську ГЕС – 2.

 

Посилання на джерело 


 Екологічний календар