Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Розпочинається проект "Збережемо Річку Каланчак для природи і майбутніх поколінь"


В Центрі екологічної інформації книгозбірні за ініціативи Українського товариства охорони птахів та організаційної підтримки Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області і Херсонської Гідробіологічної станції НАНУ 20 січня відбулася робоча зустріч в рамках проекту «Збережемо Річку Каланчак для природи і майбутніх поколінь», що спрямований на відновлення гідрологічного режиму річки та створення екологічно сприятливих умов для водно плавних птахів відповідно до вимог Рамсарської конвенції.
На зустрічі були присутні:
- директор Українського товариства охорони птахів (ТОП) Олег Володимирович Дудкін.
- фахівець ТОП зі зв’язків із громадськістю Вікторія Шевчук
- головний науковий співробітник Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАНУ, консультант Національного інституту стратегічних досліджень Адміністрації Президента України, д.т.н. Яковлєв Євген Олександрович;
- начальник відділу прогнозування надзвичайних ситуацій Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту ДержСНС, д.т.н. Чумаченко Сергій Миколайович;
- директор Херсонської Гідробіологічної станції НАНУ (ХГБС НАНУ), к.б.н. Овечко Сергій Вікторович;
- молодший науковий співробітник (м.н.с.), гідролог ХГБС НАНУ Коржов Євген Іванович;
- м.н.с. ХГБС НАНУ Шевченко Іван Вікторович;
- інженер ІІ категорії ХГБС НАНУ Задубець Володимир Юрійович;
- начальник головного управління ДСНС в Херсонській області Чорний Сергій Михайлович;
- начальник Південно-Української гідрогеологічної експедиції ДП «Чорноморгеологія» Твердий Іван Павлович;
- в. о. директора КП «Керуюча компанія по створенню індустріальних парків в Херсонській області» Херсонської обласної ради Бовдир Анатолій Іванович;
- керівник наукової лабораторії моніторингу земель зрошення Херсонського державного аграрного університету, к.с.-г.н., доцент, керівник експертної робочої групи Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області Ладичук Дмитро Олександрович…
- в.о.начальника Каховської гідромеліоративної експедиції Курлюк Петро Анатолійович;
- головний гідрогеолог Каховської гідромеліоративної експедиції Рябцев Михайло Павлович;
- голова Незалежної громадської екологічної ради Херсонської області, член Національної екологічної ради України, к.х.н. Романенко Григорій Михайлович.
Першу зустріч у рамках проекту було присвячено визначенню шляхів подолання критичної екологічної ситуації в басейні р. Каланчак. Надалі проект передбачає детальне вивчення експертами стану річки і причин, які призводять до її обміління. Наступні кроки будуть практичними і, в залежності від висновків експертів, це буде розчищення дна від надлишків мулу та детриту, і розчищення акваторії річки від вищої водної рослинності.
Крім того, в рамках проекту передбачена акція з прибирання побутового сміття з берегів річки силами місцевого населення за підтримки органів місцевого самоврядування та відновлення ставка в колишньому маєтку Софії Фальц-Фейн у. с. Роздольне.
Робоча нарада визначила певні пріоритети щодо дій в найближчому часі, напрацюванні відповідної резолюції. На основі цієї резолюції буде підготовлено звернення до низки вищих органів виконавчої влади в Україні та до громадських вітчизняних і міжнародних організацій природоохоронного спрямування з пропозиціями взяти активну і дієву участь в реалізації зазначеного проекту. Це необхідно, адже вже за наявними оцінками для його реалізації потрібні відповідні, в тому числі і на державному рівні, рішення та дії.
Всі подальші матеріали з цих питань будуть висвітлюватися по мірі їх надходження.
 

Екологічний календар