18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара започатковує новий проєкт «Чар-зілля Херсонщини» присвячений природі нашого краю. Щомісяця ми будемо розповідати про рослини, які є притаманними саме для Херсонської області.
Ми довго обирали, про якого представника флори розповісти насамперед, адже рослинність південної області вражає своїм різноманіттям. Що ж, зараз наприкінці березня і на початку квітня починають розпускатися жовті бутони скіфського тюльпана, тому поспішаємо познайомити користувачів бібліотеки з цією рідкісною рослиною!
А рідкісною ми назвали її не для красного слівця – скіфський тюльпан отримав статус «зникаючого» і занесений до Червоної книги України. Це світлолюбна і посухостійка трав’яниста рослина. Цвітіння відбувається у квітні, плодоносить у травні-червні, і розмножується насінням. Тюльпан виростає до 20-35 см заввишки, а квіти 18-35 мм завдовжки.
Скіфський тюльпан має надзвичайно вузький ареал і охоплює Лівобережжя: у межиріччі Дніпра та річки Молочної та на території біосферного заповідника «Асканії-Нова» (пониззя Агайманського, Великого Чапельського та Бершанівського подів). А з 2014 році тюльпан вирощують тільки в дендропарку заповідника.
На даний момент рослина у небезпеці, оскільки БЗ «Асканії-Нова» вже довгий час перебуває під російською окупацією. Нещодавно стало відомо, що самопроголошений «директор», дехто, Дмитро Мещеряков збирається розвивати туризм у заповіднику. Сподіваємося до цього все ж таки не дійде і популяція скіфського тюльпана не зникне з території дендропарку.
У наступних дописах ви ще більше дізнаєтесь про рослинний світ нашої області, адже проєкт «Чар-зілля Херсонщини» тільки набирає обертів!