Новини. Події

13.02.2026
Наша діяльність із заповідання: підсумки 2025 року
Минулий рік став для нашої команди періодом інтенсивної польової та адвокаційної роботи. Попри те, ...

Детальніше...

13.02.2026
В нацпарку на Одещині вперше зафіксували блакитного краба
На узбережжі Чорного моря на території Національного природного парку «Тузлівські лимани» ...

Детальніше...

12.02.2026
Оголошуємо набір на курс: «Охорона природи з використанням ГІС-технологій»
Оголошуємо, спільно з нашими друзями з ГО «Природоохоронні ГІС України», набір ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Екологічних тренінг для юних херсонців

08.04.2024

Ще до початку війни працівники Центру екологічної інформації Гончарівки часто проводили тренінги із сортування сміття. Цільовою аудиторією для нас були насамперед школярі та студентство, адже молодь легко опановує нові корисні звички. Зараз ми по-тихеньку відроджуємо цю традицію: так днями ми провели подібний тренінг для учнів Херсонської гімназії №16.

Захід проходив дистанційно і на нього підключилося 44 учні. Ми встигли поговорили про сортування сміття і екологічні звички. Зараз, коли в країні війна природа ще більше потерпає від дій людини, тож хто як не ми повинні її підтримати? Під час спілкування ми намагалися визначити, що кожен з нас може зробити, аби зменшити антропогенний вплив на наше довкілля. Сортування сміття це складний багатоетапний процес і опанувати його повністю можуть люди, у яких багато часу, знань, сил та бажання. Тому для початку треба обрати щось одне. Для тих, у кого є город зручним може бути компостувати органічні відходи (овочеві очистки, залишки їжі, опале листя), комусь зручно здавати пластик та скло на переробку, а хтось може збирати у сусідів та друзів відпрацьовані батарейки та здавати їх на утилізацію. Головне делегувати обов’язки !

Основною метою нашого онлайн тренінгу було не стільки викласти увесь теоретичний матеріал із заданої теми, а зацікавити дітей, роз’яснити чому сортувати відходи це важливо, пояснити причинно-наслідкові зв’язки між нашим споживанням і станом довкілля. А далі якщо дитина зацікавилась, вона сама може шукати інформацію в гуглі і інтегрувати ті чи інші екологічні звички у своє життя.

Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара і надалі планує проводити такі онлайн тренінги для усіх охочих.





Екологічний календар