05.12.2025
Порятунок осетрових
На півдні України стартувала масштабна екологічна ініціатива. У Миколаєві презентували міжнародний ...
04.12.2025
Пестициди та тонни будівельного сміття на Миколаївщині
Понад 220 тонн токсичних хімікатів досі зберігаються у громадах Миколаївщини. Станом на зараз ...
04.12.2025
Кіно про довкілля: рекомендації спільноти Екодії для вдалого вечора
Бути митцем означає не відводити очей», — колись сказав японський режисер Акіра Куросава. ...

Понад 220 тонн токсичних хімікатів досі зберігаються у громадах Миколаївщини. Станом на зараз встановлено п’ять громад, де залишаються непридатні хімікати та пестициди радянських часів.
У червні цього року з одного зі складів у селі Синюшин Брід Первомайського району вивезли та утилізували частину таких небезпечних речовин.
Також стало відомо:майже п’ять млн тонн відходів від руйнувань накопичено на Миколаївщині.
“Станом на 1 грудня у Миколаївській області визначено 7 місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань, що утворились у зв'язку з пошкодженням та руйнуванням будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів та диверсій. Це Миколаївська, Снігурівська та Новобузька міські громади, Інгульська громада, Привільненська та Шевченківська сільські територіальні громади. Територіальні громади області звітують управлінню щодо обсягів утворених відходів від руйнувань. Наразі їхня кількість складає 4 мільйона 778 тисяч 996 тонн. Більша частина цих відходів порахована на територіях Миколаївської міської територіальної громади та Снігурівської міської територіальної громади”,- повідомила начальниця управління..
Окрім цього, Єфименко розповіла, що з травня поточного року у області розпочалася переробка будівельних відходів, яка здійснюється методом дроблення відходів.
“Вже було перероблено 4 065 тонн бетону та цегли і отримано будівельний матеріал - щебінь бетонний, який потім передали до комунальних підприємств міста. Громади області інформують, що необхідна важка техніка для розбору та перевезення відходів від руйнувань, а саме бульдозери, автокрани, самоскиди, екскаватори, які дадуть змогу перевозити відходи на місця тимчасового зберігання з метою подальшої утилізації шляхом дроблення. Згодом відходи будуть повторно використані у будівництві при ремонті доріг тощо”, - наголосила начальниця управління.
Вона також підкреслила, що влада співпрацює з донорами, щоб модернізувати та пришвидшити процес.