Новини. Події

18.06.2026
Україна готується до переговорів з ЄС у сфері управління відходами
Україна продовжує підготовку до переговорів про вступ до Європейського Союзу в частині екологічної ...

Детальніше...

18.06.2026
Літня школа 2026
За кілька тижнів стартує одинадцята літня школа ЕПЛ. Цього року базова тема – «Шкода ...

Детальніше...

17.06.2026
Німеччина запускає програму декарбонізації важкої промисловості на 6 мільярдів євро
Німеччина розпочне реалізацію програми декарбонізації CO2-Contracts for Difference для зменшення ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Німеччина запускає програму декарбонізації важкої промисловості на 6 мільярдів євро

17.06.2026

Німеччина розпочне реалізацію програми декарбонізації CO2-Contracts for Difference для зменшення викидів у важких промислових галузях. Про це повідомляє міжнародна консалтингова та дослідницька компанія Enerdata.

У 2026 році уряд Німеччини запустить амбітну програму декарбонізації важкої промисловості, CO2-Contracts for Difference (CFD), яка сприятиме значному зменшенню викидів парникових газів. Ініціатива, вартістю 6 мільярдів євро, охоплюватиме енергоємні галузі, зокрема металургію, скляну, хімічну, целюлозно-паперову, цементну та керамічну промисловості.

Програма передбачає субсидії для підприємств, які переходять на екологічніші методи виробництва. Згідно з контрактами, укладеними на 15 років, компанії зможуть отримати підтримку за умови досягнення значних скорочень викидів CO₂. За словами експертів, контракти будуть укладатися на конкурентних аукціонах, де пріоритет отримають проєкти, які зможуть зменшити викиди на тонну CO₂ за найменші кошти.

Інвестори зможуть обирати, які технології впроваджувати для зниження викидів, включаючи електроенергію, водень або біомасу. Однак усі проєкти повинні досягти скорочення викидів на 60% до третього року та 90% до кінця терміну дії контракту. Ініціатива також підтримує розвиток нових технологій, таких як промислові теплові насоси, установки для уловлювання та зберігання CO₂ (CCS) і водневі ініціативи.

Контракти CFD є важливим кроком до реалізації кліматичних амбіцій Німеччини та вперше дозволяють проєктам технології CCS подавати заявки. Торги на ці субсидії заплановані на середину 2026 року, а перший аукціон відбудеться 1 грудня 2026 року.

Джерело: Еко.Район https://eco.rayon.in.ua/news/840903-nimechchina-zapuskae-programu-dekarbonizatsii-vazhkoi-promislovosti-na-6-milyardiv-evro





Екологічний календар