27.07.2026
На дні Каховського водосховища зафіксували комах, які вже формують новий ліс
На дні колишнього Каховського водосховища, яке було знищено росіянами у червні 2023 року, поширюються ...
24.07.2026
Російські військові засипають Промоїну біля Генічеська: чим загрожує екосистемі перекриття протоки
Після влучних ударів ЗСУ по мосту через протоку Промоїна російські окупанти не стали чекати на ремонт. ...
24.07.2026
Жив у квартирі, а тепер став вожаком зграї: як почувається вовк Одін, якого 2 роки тримали вдома
Вовк Одін, якого рік тому забрали з однієї зі столичних квартир, відновив здоров'я і навіть очолив ...

Україна продовжує підготовку до переговорів про вступ до Європейського Союзу в частині екологічної політики та управління відходами.
Зокрема у Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства України повідомляють про зустріч зі Шведським агентством з охорони навколишнього середовища, яка відбулась у межах проєкту ENSU27, присвячену підготовці до переговорів за Розділом 27 «Довкілля та зміна клімату».
Під час заходу учасники представили актуальний стан підготовки України до переговорного процесу, а також обговорили прогрес реформи сектору управління відходами та адаптацію українського законодавства до вимог Європейського Союзу.
Окремо представники Мінекономіки, Шведського агентства з охорони навколишнього середовища та проєкту ENSU27 провели технічну зустріч щодо підготовки планів імплементації директив і регламентів ЄС у національне законодавство.
Особливу увагу приділили Рамковій директиві про відходи та Директиві про захоронення відходів, робота над впровадженням яких триває в межах проєкту.
Також учасники обговорили ключові екологічні цілі Європейського Союзу у сфері управління відходами. Зокрема, до 2035 року країни ЄС мають забезпечити переробку 65% муніципальних відходів та скоротити їх захоронення до 10%.
Зауважимо, що гармонізація законодавства у сфері управління відходами є однією з важливих складових євроінтеграції України та виконання зобов’язань на шляху до членства в Європейському Союзі.
Джерело: Еко.Район https://eco.rayon.in.ua/news/1080110-ukrayina-gotujetsia-do-peregovoriv-z-jes-u-sferi-upravlinnia-vidxodami