Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Паливо під ногами

11.01.2012

У Великій Лепетисі дитсадки опалюють деревною стружкою.
Для обігріву об'єктів соціальної сфери влада селища вдалася до використання альтернативного виду палива — деревної стружки та тирси.

За словами селищного голови Валентини Якименко, після санітарних рубок та рубок догляду в лісосмугах гілля та інші залишки деревини робітники сількомунгоспу більше не викидають і тим паче не спалюють, обігріваючи ними повітря. За допомогою придбаної спеціальної установки ці відходи переробляють на дрібну фракцію, яку потім використовують для опалення приміщень. У такий спосіб владі вдається трохи зекономити бюджетні кошти.
— Стружкою обігріваємо цієї зими відразу 4 дитсадки селища, у яких виховуються 260 дітей, райлікарню та навіть приміщення селищної ради, — розповідає Валентина Григорівна. — Спочатку керівники установ та організацій з пересторогою поставилися до такого нововведення, а сьогодні просять: дайте ще. Ця установка була у власності одного приватного підприємця. Керівництво сількомунгоспу її викупило, відремонтувало й експлуатує. Стружка та тирса для нас — своєрідне альтернативне паливо. Розпалюєш у котлі, кидаєш трохи вугілля, а потім стружку. Необхідна температура гарантована, а коштів при цьому витрачено менше. Адже таку дрібну фракцію купуємо у сількомунгоспі фактично за собівартістю: 250 грн. за кубометр. Також приємно, що після санітарної вирубки дерев гілля більше не валяється у людей просто під ногами.
За словами селищного голови, до неї і до керівництва сількомунгоспу останнім часом звертаються місцеві жителі з проханням продати їм хоча б по кілька кубометрів такої стружки. Втім, про це може піти мова хіба що наступного року: потужності установки обмежені, а для влади головною, звичайно, є необхідність забезпечити «дешевим» теплом об'єкти соціальної сфери.

Вадим Лубчак (Новий день. - №2 (4996). – 05.01.2012)
 

 





Екологічний календар