Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Паливо під ногами

11.01.2012

У Великій Лепетисі дитсадки опалюють деревною стружкою.
Для обігріву об'єктів соціальної сфери влада селища вдалася до використання альтернативного виду палива — деревної стружки та тирси.

За словами селищного голови Валентини Якименко, після санітарних рубок та рубок догляду в лісосмугах гілля та інші залишки деревини робітники сількомунгоспу більше не викидають і тим паче не спалюють, обігріваючи ними повітря. За допомогою придбаної спеціальної установки ці відходи переробляють на дрібну фракцію, яку потім використовують для опалення приміщень. У такий спосіб владі вдається трохи зекономити бюджетні кошти.
— Стружкою обігріваємо цієї зими відразу 4 дитсадки селища, у яких виховуються 260 дітей, райлікарню та навіть приміщення селищної ради, — розповідає Валентина Григорівна. — Спочатку керівники установ та організацій з пересторогою поставилися до такого нововведення, а сьогодні просять: дайте ще. Ця установка була у власності одного приватного підприємця. Керівництво сількомунгоспу її викупило, відремонтувало й експлуатує. Стружка та тирса для нас — своєрідне альтернативне паливо. Розпалюєш у котлі, кидаєш трохи вугілля, а потім стружку. Необхідна температура гарантована, а коштів при цьому витрачено менше. Адже таку дрібну фракцію купуємо у сількомунгоспі фактично за собівартістю: 250 грн. за кубометр. Також приємно, що після санітарної вирубки дерев гілля більше не валяється у людей просто під ногами.
За словами селищного голови, до неї і до керівництва сількомунгоспу останнім часом звертаються місцеві жителі з проханням продати їм хоча б по кілька кубометрів такої стружки. Втім, про це може піти мова хіба що наступного року: потужності установки обмежені, а для влади головною, звичайно, є необхідність забезпечити «дешевим» теплом об'єкти соціальної сфери.

Вадим Лубчак (Новий день. - №2 (4996). – 05.01.2012)
 

 

Екологічний календар