30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Сучасні фінансова, екологічна, соціальна глобальні кризи свідчать про системну світоглядну кризу світової спільноти. Науковці, філософи дійшли до розуміння необхідності зміни світоглядних, науково-методологічних засад пізнання розвитку складних соціоприродних, соціотехнічних систем, агломерацій з їхніми інфраструктурами життєзабезпечення.
Пошуки нових науково-філософських концепцій, підходів, адекватних викликам сучасній системній кризі, визначили нову постнеокласичну парадигму - синергетичну, яка вже практично реалізується в країнах, що стали на шлях стійкого збалансованого розвитку.
В даній монографії розглядаються методологічні, практичні та освітні аспекти застосування інтеграційного підходу як сучасної методології синергетичної оптимізації розвитку складних соціоприродних систем та їх комплексних інфраструктур на прикладі конкретного територіального об'єкта управління природокористуванням (о. Зміїний і прилеглий шельф Чорного моря).
Розглядається також функціональна модель адаптації європейської стратегії інтеграції освіти і сталого розвитку з використанням модульного підходу в управлінській сфері діяльності (системна екологізація управління інвестиційно-будівельною діяльністю).