Новини. Події

30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...

Детальніше...

21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...

Детальніше...

12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

05.02.2019

 

Цей день покликаний привернути увагу громадськості різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя міжнародного значення, які є середовищем проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсаре (Іран) і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції.

Головною метою відзначення цієї дати є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь задля досягнення їх стійкого розвитку в світі.

З цієї нагоди 5 лютого в Центрі екологічної інформації відбулась екозустріч зі співробітниками НПП «Нижньодніпровським»: начальником відділу екологічно-освітньої роботи Крючковою Тетяною Миколаївною, провідними фахівцями екологічної освіти Бондар Юлією Володимирівною та Імприч Тетяною Валеріївною і екскурсоводом Бондар Юлією Анатоліївною. Захід був присвячений важливій темі – «Херсонські водно-болотні угіддя».

Саме краєзнавчі аспекти цього масштабного питання Центр екологічної інформації та НПП «Нижньодніпровський» розглянули і обговорили з вихованцями Комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради. Діалог з дітьми закріпили пізнавальними відеоматеріалами та презентацією, грою «Дізнайся, яка це пташка?», цікавими загадками та коміксами про рослинний та тваринний світ Херсонщини. Проведені співробітниками НПП «Ніжньдніпровський» 3 експерименти з мохом та водою наочно показали учням, як мох фільтрує забруднену воду.

Захід дав можливість дітям зрозуміти, що водно-болотні угіддя відіграють надзвичайно важливу роль у біосфері, у них зосереджена велика частина планетарної біомаси. Стан водно-болотних комплексів визначає умови розвитку багатьох видів природокористування, які тісно пов'язані з життям людей.

 







Екологічний календар