18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...
25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...
20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...
Основною метою проведення Дня полярних ведмедів є поширення інформації про цих тварин і привернення уваги суспільства до необхідності їх охорони. Також йдеться про необхідність вирішувати проблему танення полярного льоду – основну причину загрози зникнення популяцій полярних ведмедів. Ще однією причиною, яка загрожує життю білих ведмедів, є розробка нафтових родовищ з подальшим забрудненням навколишнього середовища.
За приблизними оцінками вчених, сьогодні у світі налічується приблизно 20-25 тисяч особин білого ведмедя. Провідні світові фахівці, які вивчають полярних ведмедів, опублікували дані про те, що з 19 субпопуляцій полярного ведмедя – вісім зменшилися, три залишаються стабільними, а одна збільшилася. Дані про решту сім субпопуляцій зібрати поки важко. Танення льодів в Арктиці, що відбувається в результаті глобального потепління, може призвести до зникнення двох третіх білих ведмедів до 2050 року.
В першу чергу Міжнародний день полярного ведмедя знаменний для п’ятьох країн та територій, де мешкають популяції цих тварин – Росії, Норвегії, Канади, Гренландії та Сполучених Штатів Америки (Аляска). У травні 2008 року США занесли полярного ведмедя в Червону Книгу зі статусом виду, що перебуває під загрозою зникнення. Канада і Росія визначили статус білого ведмедя як «уразливий вид».