Новини. Події

21.02.2024
Через війну популяція зубрів значно скоротилася
Національний природний парк “Залісся”, що в Київській області понад місяць перебував під ...

Детальніше...

17.02.2024
Результати роботи застосунку ЕкоЗвгроза
На початку повномасштабного вторгнення рф було створено вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза ...

Детальніше...

05.02.2024
Окупанти знов вбивають тварин лівобережжя
Нещодавно мережу сколихнули світлини, на яких російські окупанти позують з мертвими тваринами, вочевидь ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?







Випадкове фото



Всі новини

Круглий стіл ХОДА «Екологія об’єднує до співпраці»

15.07.2019

Нещодавно в Херсонській обласній державній адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Екологія об’єднує до співпраці». Представники громадських організацій, кандидати в народні депутати до Верховної Ради України, представники політичних партій та державних установ, керівники ОТГ області, екологічні активісти та просто зацікавлені городяни зібралися обговорити екологічні проблеми й виклики, які гостро стоять перед Херсонщиною. А саме: вплив виробництв на довкілля області та міста; неефективність сфери поводження з відходами та загрози, які вони несуть у подальшому; вплив на водні ресурси відсутності очисних споруд; використання фосфатних миючих; низька якість питної води; наявність непридатних добрив, що зберігаються під відкритим небом; варварська обрізка та вирубка дерев; засоби боротьби з підпалами очерету та інщі.

Організаторами круглого столу виступили Коаліція екологів Херсонщини та ГКРР. Серед доповідачів були: Должиков Андрій – виконавчий директор Херсонського РВ АССОГУ, Коаліція Екологів Херсонщини; Шматенко Сергій – голова Виноградівської ОТГ; Зоря Ірина – голова Громадської екологічної ради при ХОДА, співголова Коаліції екологів Херсонщини, Коаліція ГКРР; Барулін Федір – коаліція ГКРР; Василенко Лариса – Коаліція екологів Херсонщини; Шелудько Володимир – представник Партії Зелених України; Желуденко Володимир – голова Станіславської ОТГ; Козуб Наталія – Коаліція екологів Херсонщини; Волкова Світлана Андріївна – доцент кафедри органічної та біологічної хімії ХДУ; Умерова Есма – спеціаліст з розвитку громад, регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Херсонській області.

Також зі своїми пропозиціями щодо вирішення екологічних проблем області виступили кандидати в народні депутати до Верховної Ради України: Палічев Юрій, Тоцький Віктор та Білецький Павло.

Керівниця Центру екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Тищенко Юлія (до речі, вона ж – і співголова Коаліції екологів Херсонщини) теж мала виступ на засіданні. Юлія зазначила, що Україна терміново повинна привести національне законодавство у відповідність до європейських стандартів за такими напрямами:
- охорона природи;
- якість атмосферного повітря;
- попередження промислового забруднення;
- протидія змінам клімату та захист озонового шару;
- управління довкіллям;
- якість води та управління водними ресурсами;
- безпека поводження з ГМО;
- управління відходами та ресурсами.
Ю.Тищенко наголосила, що саме на управління відходами щодня ми здатні впливати, не очікуючи прийняття директив, ми можемо й маємо міняти свідомість споживання. Вона запевнила, що впровадженню інфраструктури (баки, контейнери, спецобладнання) має передувати якісне навчання сортуванню. Центр екологічної інформації проводить активну роботу з метою формування у молоді екологічної свідомості та моделей екологічної поведінки. На тренінгах із сортування сміття доступно та зрозуміло розповідають про необхідність і важливість сортування, пояснюють правила якісного розподілу сировини за фракціями. Юлія закликала всіх відвідати Центр екологічної інформації Гончарівки та ознайомитися з цією актуальною інформацією.
Головна мета зустрічі: обговорюючи болючі екологічні питання області, віднайти шляхи співпраці громадськості та державних установ; спільно діяти, об’єднавши сили та ресурси. За підсумком засідання був підписаний Меморандум про співпрацю та намічені найближчі дії. Головний меседж заходу – час діяти, а не писати стратегії та плани в стіл. Адже вирішення екологічних проблем не можна відкладати на завтра, і стосуються вони кожного мешканця регіону.







Екологічний календар