26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
16.04.2025
Чи дійсно в «Асканії-Нова» вполювали зубра?
Нещодавно Херсонську громаду сколихнула новина – російські військові вбили та розчленували червонокнижного ...
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ще соняшникової олії залишилося в річці Південний Буг після влучання ворожого дрона-камікадзе «Шахед». Атака безпілотниками Миколаєва сталася ще 28 грудня 2024 року, тоді внаслідок прямого влучання було пошкоджено цистерни з олією ТОВ «Екотранс» і 1800 жирної рідини потрапило до ґрунтів акваторії заток Бузького лиману. Спочатку (до 9 січня) вдалося відкачати 114 тон олії, у наступні місяці ця цифра зросла до 217 тон.
У соцмережах місцеві жителі скаржилися, що комунальні служби проводять роботи дуже повільно і земля й рослини навколо забрудненої водойми вкриті жирною плівкою. Ми направили кілька офіційних запитів на отримання інформації про цю ситуацію. Головним чином нас цікавило 2 питання: чи почали вже проводити очищення річки сорбентом, як це було анонсовано в медіа владою міста і скільки ще залишилося олії у водах Південного Бугу?
На жаль з відповідей, на які ми так довго чекали, ми отримали дуже мало інформації. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаєва Роман Возняк повідомив, що придбано 1 тонну сорбенту-деструктора «Еконадін». Також він розповів, що 16 квітня на території ТОВ «Екотранс» проводилася нарада з підбиттям підсумків, щодо ліквідації забруднення річки олією. Також начальник управління повідомив, що бонові загородження, які запобігали розповсюдженню олії були зняті.
Відповідь Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, до якої ми звернулися, також проливає мало світла на цю ситуацію. Єдине, що ми дізналися з їх листа, це те, що 27 березня «забруднення поверхневих вод жирами ще фіксувалось». Окрім цього, виконувач обов’язків начальника Південно-Західного округу Держекоінспекції Владислав Хрущ повідомив, що аби дізнатися про обсяг зібраної олії його відомство направило запит до Миколаївської міської ради.
Щоб поставити крапку у цій історії ще 10 днів тому Центр екологічної інформації також направив аналогічний запит до міської ради Миколаєва, але чиновники мовчать. Чи то немає чим похвалитися, чи немає часу комунікувати з громадою міста. Тому питання залишається відкритим, а Південний Буг – каламутним.