Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Сміття у нас над головою!

15.03.2021

 
Чи знали ви, що людина Вже встігла забрудніті НЕ тільки водойми, грунти та Повітря, а й орбіту нашої планети? Днями у Центрі екологічної інформації Гончарівкі астроном МІЖНАРОДНОГО центру астрономічніх та медико-екологічних ДОСЛІДЖЕНЬ Володимир Козлов провів лекцію «космічне сміття» для учнів Херсонська шкіл.

Молодь дізналася багато цікавих фактів про космос, зокрема про нашу Сонячну систему та негативний вплив на довкілля від ракетних запусків.

Астроном розповів, що на орбіті Землі літає сміття як космічного походження, так і антропогенного. Серед космічного фахівець назвав уламки від комет та інших небесних тіл, серед антропогенного – фрагменти відпрацьованих супутників та інших літальних приладів, які врізаються в діючі апарати на орбіті.

Учням цікаво було побачити на власні очі та помацати справжній метеор, який приніс з собою пан Володимир. Шматок метеора був завбільшки з кулак, але виявився важчим, ніж могло здатися на перший погляд.

«У його складі є ферум (94%) та літій (6%). Зазвичай у залізній руді земного походження літію тільки 1%. Це й дало нам змогу зрозуміти, що знайдений артефакт – космічного походження», – повідомив Володимир Козлов.      

Наостанок фахівець Додав, що поки НЕ існує способу утілізації космічного сміття. Усі варіанти, Які пропонують Вчені, дуже Важко реалізуваті і коштує це «космічні» гроші. Такоже астроном закликав молодь піклуватіся про нашу планету та цінуваті її ресурси.Екологічний календар