Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Міжнародний день птахів у Центрі екологічної інформації

14.04.2021

А чи знали ви, що 2 птахи можуть знищити 25 кг комах на 1 км2? Крім того, саме птахи, з'їдаючи насіння рослин, сприяють їх поширенню. До Міжнародного дня птахів співробітники Національного природного парку «Нижньодніпровський» провели пізнавальну зустріч-гру з учнями херсонських шкіл.

Вони розповіли, яку велику користь птахи приносять людям, адже без пернатих комахи та гризуни знищили б усю городину та врожаї злакових культур. Крім того, птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі.

Наразі Херсонщина особливо потерпає від мору червонокнижних пташок. Зокрема, ще у лютому в біосферному заповіднику «Асканія-Нова» зафіксували загибель 187 сірих журавлів: вони отруїлися зерном, які фермери обробили, щоб боротися з польовими гризунами. Випадки отруєнь (менш масові) продовжилися і навесні – загалом поліція відкрила 3 кримінальних справи.

Саме зараз, на початку квітня, із вирію починає повертатись основна частина птахів. А як саме діти можуть допомагати птахам? Відповідь проста: дбати про довкілля, не смітити, не забруднювати річки та озера, адже велика кількість пташок живуть безпосередньо біля водойм. Слід відмовитися від повітряних кульок, як звичайних, так і тих, що наповнені гелієм. За статистикою, повітряні кульки у 32 рази небезпечніші, ніж твердий пластик. Попри те, що повітряні кульки складають лише 5% від загальної кількості сміття, яке ковтає пташка, саме на кульки припадає 40% летальних випадків. Птахи ковтають кульки та гинуть у муках, не в змозі перетравити «здобич».

Під час заходу орнітологи показували підліткам пташині яйця у гніздах, які вони принесли з собою. Найбільше учнів вразили малесенькі блакитні яйця з темними крапочками – вони належали дроздам. Також виявилося, що у чайок дуже великі яйця у порівнянні з розміром їх тіла. Окрім лекції, з дітьми грали у цікаві ігри: учні повинні були вгадати, якій саме пташці належить те чи інше гніздо та знайди їй пару.

P.S.: Під час заходу жодна пташка не постраждала.

Екологічний календар