Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Всеукраїнський екологічний проєкт «Мішечок» здобув шанувальників і у Херсоні!

11.05.2021

Центр екологічної інформації Гончарівки активно популяризує екологічні проєкти та акції. І саме завдяки Центру Всеукраїнський проєкт «Мішечок» здобув шанувальників і в Херсоні!

Проєкт полягає у тому, що учні шкіл мають пошити кілька торбинок, сфотографувалися з ними (або створили відео) та викласти пости у Фейсбуці з хештегами #мішечок, #schoolrecyclingworld, #мішечокSRW. За умовами конкурсу участь можна брати колективно й індивідуально – найактивніші та найкреативніші учасники отримають призи від організаторів, а переможець забере головний приз – сучасний принтер «5в1 ПРОФІ», який друкує не тільки на папері, а й на тканині, посуді й інших поверхнях.
Мета – заохотити якомога більше людей відмовлятися від поліетиленових пакетів на користь текстильних торбинок, з якими дуже зручно ходити на шопінг.

Херсонські школярі також взяли участь в екологічному конкурсі, а дізналися про нього від співробітників Центру екологічної інформації. На базі бібліотеки деякі учні й вирішили пошити торбинки, скориставшись швейною машинкою, яка знаходиться на ІV поверсі книгозбірні, на творчому майданчику «MakerSpace». До конкурсу долучилися діти із ЗОШ №35, ЗОШ №3, гімназії №6 та гімназії №20. На думку однієї з учасниць, учениці 20-ї гімназії Ілони, такі акції є дуже важливими, адже, за даними організації «Zero Waste Europe», тривалість «життя» одного пакета – 25 хвилин, а розкладатися на сміттєзвалищі чи у природному середовищі, у залежності від складу, він буде від 100 до 500 років. До того ж фрагменти пакетів потрапляють до стравоходів птахів, тварин та водних жителів і призводять до їх смерті. Тож, за можливості, краще відмовлятися від пакетів чи принаймні обмежити їх використання та користуватися екоторбинками. А пошити ту ж саму торбинку можна з футболки, фіранки або простирадла, на яких з'явилися плями або діркі, – це чудовий приклад ресайклінгу.

Організатор проєкту – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling, World», генеральний партнер – PepsiCo Україна. Наразі акція вже завершується – переможців оголосять 12 травня. Побажаємо нашим землякам успіху!

Нагадаємо, на базі бібліотеки з 2017 року працює креативний майданчик «MakerSpace», де є 3D-ручки, конструктор «Lego Mindstorms EV3», електрична швейна машинка «Janome Decor», барометр-анероїд, мультиметр «Mastech MS8238», плотер «Silhoutte CAMEO 3». Тож приходьте навчатися і творити!

Екологічний календар