Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Всеукраїнський екологічний проєкт «Мішечок» здобув шанувальників і у Херсоні!

11.05.2021

Центр екологічної інформації Гончарівки активно популяризує екологічні проєкти та акції. І саме завдяки Центру Всеукраїнський проєкт «Мішечок» здобув шанувальників і в Херсоні!

Проєкт полягає у тому, що учні шкіл мають пошити кілька торбинок, сфотографувалися з ними (або створили відео) та викласти пости у Фейсбуці з хештегами #мішечок, #schoolrecyclingworld, #мішечокSRW. За умовами конкурсу участь можна брати колективно й індивідуально – найактивніші та найкреативніші учасники отримають призи від організаторів, а переможець забере головний приз – сучасний принтер «5в1 ПРОФІ», який друкує не тільки на папері, а й на тканині, посуді й інших поверхнях.
Мета – заохотити якомога більше людей відмовлятися від поліетиленових пакетів на користь текстильних торбинок, з якими дуже зручно ходити на шопінг.

Херсонські школярі також взяли участь в екологічному конкурсі, а дізналися про нього від співробітників Центру екологічної інформації. На базі бібліотеки деякі учні й вирішили пошити торбинки, скориставшись швейною машинкою, яка знаходиться на ІV поверсі книгозбірні, на творчому майданчику «MakerSpace». До конкурсу долучилися діти із ЗОШ №35, ЗОШ №3, гімназії №6 та гімназії №20. На думку однієї з учасниць, учениці 20-ї гімназії Ілони, такі акції є дуже важливими, адже, за даними організації «Zero Waste Europe», тривалість «життя» одного пакета – 25 хвилин, а розкладатися на сміттєзвалищі чи у природному середовищі, у залежності від складу, він буде від 100 до 500 років. До того ж фрагменти пакетів потрапляють до стравоходів птахів, тварин та водних жителів і призводять до їх смерті. Тож, за можливості, краще відмовлятися від пакетів чи принаймні обмежити їх використання та користуватися екоторбинками. А пошити ту ж саму торбинку можна з футболки, фіранки або простирадла, на яких з'явилися плями або діркі, – це чудовий приклад ресайклінгу.

Організатор проєкту – Міжнародний молодіжний рух «School Recycling, World», генеральний партнер – PepsiCo Україна. Наразі акція вже завершується – переможців оголосять 12 травня. Побажаємо нашим землякам успіху!

Нагадаємо, на базі бібліотеки з 2017 року працює креативний майданчик «MakerSpace», де є 3D-ручки, конструктор «Lego Mindstorms EV3», електрична швейна машинка «Janome Decor», барометр-анероїд, мультиметр «Mastech MS8238», плотер «Silhoutte CAMEO 3». Тож приходьте навчатися і творити!

Екологічний календар