Новини. Події

28.07.2024
Екологічні збитки від війни, завдані Херсонщині
Щодня екологічні збитки від воєнних дій по всій Україні зростають і Херсонщина не виключення: одна ...

Детальніше...

24.07.2024
Як Асканія-Нова переживає окупацію?
У природоохоронній сфері «Асканія-Нова» є постійним ньюзмейкером і новини із заповідника ...

Детальніше...

21.07.2024
Фестиваль «Дике поле» вкотре об’єднав українців
Центр екологічної інформації Гончарівки вперше взяв участь у історико-культурному фестивалі «Дике ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Генеральне прибирання у гідропарку

22.06.2021

Вихідними улітку всі зазвичай відпочивають біля води. Тож співробітники Гончарівки вирішили об’єднати приємне з корисним та прибрати Дніпровські плавні, катаючись на байдарках. Усього до суботника долучилося 16 осіб: представники Центру екологічної інформації та активісти з громадської організації «А що зробив ти?».
Місце зустрічі – пляж «Гідропарк», звідки волонтери поплили на плавзасобах уздовж узбережжя Дніпра, намагаючись дістатися до найбільш важкодоступних ділянок. Кожен учасник суботника мав при собі два великих сміттєвих пакети, і не сумнівайтесь – наприкінці прибирання вони були повні. Попри те, що сезон відпусток і пляжного відпочинку тільки розпочався, у річці вже плавало багато пластикової тари: стакани з-під квасу, пет-пляшки, ну і куди ж без соломинок та пакетиків! Звичайно, було багато відходів і з минулих років: не тільки пластику, а й скляних пляшок та алюмінієвих бляшанок. Прибирати на байдарках нелегко – так, з одного боку у волонтерів з’явилася можливість розчистити різні віддалені затоки, з іншого ж, якщо сміття застрягло або заплуталося десь глибоко в очереті, його вкрай важко витягти: нахилятися убік небезпечно, бо байдарка може перевернутися. На щастя, минулося без пригод – і заплавні острови стали набагато чистішими!

Нагадаємо: річкові плавні – це домівка для великої кількості живності! Тут мешкають птахи, риби, земноводні та навіть ссавці, але співіснувати з людською цивілізацією тваринному світу вкрай важко. Особливо потерпають птахи – вони плутають із їжею поліетиленові пакети, повітряні кульки та вологі серветки – ковтають їх та годують своїх пташенят. Звісно, це веде до загибелі пернатих – тривалість життя пташок у сучасному світі в середньому в 5 разів менша, ніж вони можуть прожити.
Усе зібране сміття, а це цілих 32 пакети, активісти не просто викинули, а відсортували.
Центр екологічної інформації закликає відпочивати на лоні природи відповідально і дотримуватися елементарних правил поводження з відходами. Часом ми забуваємо, що від нашої легковажності та ліні можуть постраждати ні в чому не винні істоти.







Екологічний календар