Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Маленькі херсонці дізнались, що папір – це важливо!

27.04.2021

До Міжнародного дня Матері-Землі співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки підготували та провели багато корисних та креативних заходів! Серед них була й пізнавальна гра для дітей садочка №24 Дніпровського району.
Коли працюєш із малечею, потрібно покликати назовні свою «внутрішню дитину», тож у співробітників бібліотеки день видався веселий та захопливий!

А розповідали цього разу про папір. На перший погляд здається, що папір – це нудно. Але це стереотип! Про папір є багато цікавих фактів. Діти були вражені, коли дізналися, що для виготовлення паперу потрібно рубати дерева. Папір для пакування, грубий та міцний, роблять із сосни та ялинки, папір для типографічних цілей – із дуба та клена, у папір для грошей додають бавовну або льон. В останні десятиліття з’явились технології, які дозволяють виготовляти папір з осики та берези.
Цікаво, що навіть із широким використанням комп’ютерів та інших гаджетів попит на папір все одно збільшується. За останні 20 років у всьому світі його споживання зросло вдвічі – показник збільшився з 92 млн до 208 млн тонн на рік!

А ще дітям розповіли, що вторинна переробка тонни паперу заощаджує 26 тисяч літрів води та рятує життя 17 деревам. В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, натомість в Європі – 50%, а в Японії – 65%.
Дерева виробляють кисень, яким ми дихаємо, отже, щоб берегти дерева, потрібно здавати папір на макулатуру. Цей вид переробки (ресайклінг) знайомий ще нашим батькам із дитинства! Але слід пам’ятати: паперові стаканчики для кави та чаю не можна викидати в контейнер для макулатури – на них є тонкий шар пластику, тому такі відходи треба сортувати окремо! Також слід звертати увагу, що на переробку приймається тільки сухий, не замащений їжею папір!
І звичайно, головне: після теоретичної частини не обійшлося без ігор! Діти намагалися влучити паперовими кульками в урну для відходів. Ось так в ігровій формі вчилися прибирати за собою.
Наприкінці насиченого пізнавального заходу всі діти отримали подарунки, які їм дуже сподобалися: паперові соломинки для напоїв та гарні закладки для книжок, виготовлені Гончарівкою.

Центр екологічної інформації готовий до співпраці із закладами дошкільної та шкільної освіти! Ми радо підготуємо та проведемо для вас та ваших дітей цікавий захід на екологічну тематику як у стінах нашої бібліотеки, так і на базі вашої установи! Телефонуйте: (0552) 22-44-30​.

Екологічний календар