Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Співпраця Гончарівки з центром «Хесед Шмуель»

24.02.2021

«Хесед Шмуель» – це єврейський благодійно-общинний центр, який було засновано у 2003 році. Його мета – організувати взаємодопомогу серед членів єврейської спільноти Херсонщини. За минулий рік учасниками програм центру стало понад 2 тисячі людей, наразі у «Хесед Шмуель» працює 150 волонтерів.

Останні два тижні співробітники Центру екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара проводять ZOOM-конференції на екологічну тематику з представниками «Хесед Шмуель». Перша онлайн-зустріч була присвячена свідомому споживанню та світовим екологічним трендам. Ця тема викликала жваве обговорення, адже більшість членів єврейського центру – люди поважного віку. Вони добре пам’ятають часи, коли не було поліетиленових пакетів та пластикової тари, і всі купували напої в скляних пляшках й користувалися авоськами.

Темою другої ZOOM-конференції стало компостування. Навіщо відділяти харчові відходи від побутових? Як правильно компостувати? Що можна класти в компостер, а що ні? Як пришвидшити процес компостування? На всі ці питання аудиторія отримала відповіді. Деякі слухачі розповіли й про свій досвід компостування.

Хоча учасники конференції, як ми вже зауважили, – люди поважного віку (деяким понад 90 років), вони зрозуміли, що почати вести екологічний спосіб життя та позитивно впливати на довкілля, доклавши мінімальних зусиль, можна у будь-якому віці.

Серед гостей зустрічі були не тільки херсонські євреї, а й мешканці інших областей України. Вони дуже зацікавилися проблемами забруднення довкілля, лайфхаками розумного споживання та сортування сміття. Тому співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки й надалі планують проводити подібні зустрічі.

Екологічний календар