Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Екологічна руханка та креативний майстер-клас в Екоцентрі

08.08.2021

Навіть у сезон відпусток та літніх канікул Гончарівка для херсонців та гостей міста – в числі тих локацій, де весело, креативно, пізнавально та змістовно можна проводити час. Днями до нас завітали юні відвідувачі, вихованці міського літнього табору відпочинку «Сонечко». Зустрічав їх Центр екологічної інформації бібліотеки, а потім співробітники Центру для відвідувачів з особливими потребами провели з таборитами майстер-клас з виготовлення святкових листівок.

Наші гості були неабияк здивовані, побачивши сортувальну станцію у стінах бібліотеки. В Екоцентрі можна сортувати скло, ПЕТ-пляшки, папір, алюмінієві бляшанки, батарейки, одноразові паперові стаканчики та тетрапак-упаковки. Від майстер-класу з сортування юні відвідувачі були просто в захваті, адже їм дозволили погаласувати та пострибати – вони стискали пластикові пляшки та бляшанки з-під напоїв, щоб наповнити контейнери нашої сортувальної станції. Ми впевнені, що засвоєні знання діти обов’язково перекажуть своїм батькам, тим більше, що правила сортування відходів дуже прості: спочатку з тари потрібно зняти кришечку (якщо це пляшка) та етикетку, далі її потрібно промити та висушити, а потім стиснути, щоб вона займала якомога менше місця.

Після такої екологічної руханки таборити приступили до креативної частини заходу, а саме – виготовлення листівок з екологічних матеріалів. Співробітниця Центру для відвідувачів з особливими потребами підготувала різноманітні клаптики тканини, з яких учасники зробили аплікацію у вигляді дерева з яблуками, квітами та тином. Також вона розповіла своїм підопічним, що таке «водний слід». Виявляється, щоб виготовити ту чи іншу річ, потрібно витратити дуже багато води. Наприклад, для виготовлення однієї пари джинсів знадобиться 7 тисяч літрів води! А для однієї футболки – 2 тисячі 700 літрів. Тому ми повинні не купувати зайвого та бережно ставитися до речей. А коли одяг вже «втомився» – з нього можна зробити ще багато корисного: сумку, торбинку для шопінгу, гаманець або футляр для музичного інструмента. Навіть під час майстер-класу діти використовували клаптики джинсівки та кольорової бавовни.

У кожного учасника на згадку про цей день лишилися нові знання й навички та зроблена власноруч листівка-аплікація! Також приємно, що до Гончарівки завітали новачки, а слово «бібліотека» у них тепер асоціюється з чимось захопливим, креативним та цікавим!          

Екологічний календар