Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Херсонські школи теж хочуть бути еко-френдлі

05.10.2021

Нам, співробітникам Центру екологічної інформації Гончарівки, дуже приємно, коли екологічним способом життя починає цікавитися молодь.  До нас звернулися викладачі з Херсонської загальноосвітньої школи №31 з проханням періодично проводити для  учнів «уроки екології».

Ми залюбки погодилися та влаштували юним любителям природи справжній «зелений» лікнеп! Тема екології не така вже й проста як комусь може здатися на перший погляд, адже людина, яка прагне піклуватися про довкілля повинна опанувати як теорію, так і застосовувати набуті знання на практиці. Що таке «вуглецевий слід», «водний слід», які бувають парникові гази…Поки що про  все це ми не розповідали дітям. Ми почали з простого – знайомилили їх з сортуванням сміття та способом життя «нуль відходів» або ZeroWaste.

Спочатку школярі прослухали невеличку вступну частину, а потім мали змогу пограти в цікаву гру. Ми заздалегідь принесли з собою різні відходи: пластикові пляшки, упаковки з-під соку, скляну тару, непотрібний папір та інше. Потім запропонували добровольцям правильно розсортувати відходи у спеціальні відерця, які ми теж принесли з собою. А, коли вони виконали завдання, ми разом проаналізували їх успіхи та помилки. Також під час уроку ми встигли пограти в «екологічний супермаркет» -  розіклали товари щоденного вжитку та канцелярію і пропонували дітям щось купити за сувенірні гроші. В нас навіть було 2 касири з цього ж класу, які «пробивали» товари та видавали чеки. Завдання полягало в тому, щоб діти обрали з поміж різного краму речі, які не шкодять довкіллю, які потім можна легко переробити або утилізувати. Учні «купували» ручки, олівці, блокноти, одноразовий посуд, мочалки, засоби для миття посуду, мило, зубні щітки, соломинки для напоїв та бахіли. Всі ці речі мають своїх двійників, зроблених з екологічних матеріалів або в паперовій упаковці, яка швидко розкладається. Наостанок у нас була невелика, але потужна руханка. Учні захопили з дому   пластикові пляшки, і ми показали, як правильно їх сортувати: зняти кришечку та пострибати на них – у стиснутому стані вони займають втричі менше місця. Це було дуже голосно, але весело! Час від часу кожному з нас потрібно «відриватися». В  одному з класів  хлопчина сам зголосився віднести всі кришечки у ЗОШ №32, де їх подрібнюють і переробляють на різні корисні речі!

Загалом за один день ми  збагатили екологічними знаннями  більш ніж 90 учнів. Це були четверті класи. Раніше ми вже відвідували цей навчальний заклад  і спілкувалися та грали з учнями других класів. Дуже тішить те, що  школа має  стійкий запит на екологічну інформацію. 

  Тому Екоцентр книгозбірні Гончара планує і надалі співпрацювати з цією школою та пропагувати екологічний спосіб життя, адже це зовсім не нудно, як учні  впевнились,  а навпаки, дуже цікаво та модно!          

Екологічний календар