04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
25.04.2025
Скільки ще олії залишилося в річці Південний Буг?
Останній місяць співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки намагалися з’ясувати скільки ...
У Центрі екологічної інформації бібліотеки Гончара – книжкове поповнення! Наші партнери організація Ecoquality подарували нам книгу для дітей та батьків на екологічну тематику. Книжка складається з десяти розділів, де у вигляді повчальних історій розповідається про життя дерев та вплив людини на них. Події відбуваються у звичайному дворі багатоповерхівки, головні герої Надійка, Марко та "дух природи" на ім'я Дерев’ян. В кінці кожного розділу є «словничок», бо іноді в тексті таки зустрічаються невідомі широкому загалу слова та неологізми.
Авторками текстів є співзасновниці громадської ініціативи "Сад історій" - Ольга Корсюк та Інна Мулявка. Ілюстрації до книги створила 14-річна школярка Ксенія Кузьминець. Це її дебют у якості ілюстраторки! Видана книга у 2021 році у видавництві «Терен».
Книга вчить з повагою ставитися до природи, до дерев та птахів і привчати до цього оточуючих. А також завдяки їй можна дізнатися багато цікавих фактів! Чи знали ви, що великі гриби на деревах - не випадковість, а симптом хвороби. Це означає, що дерево потребує нашої допомоги в лікуванні. Також "дух природи" розповів, що білити міські дерева не потрібно - раніше вважали, що побілка захищає фруктові дерева від шкідників, але ефективність цього методу так і не доведено. Ще один важливий факт: палити опале осіннє листя дуже шкідливо, бо в повітря через дим потрапляють отруйні речовини. Вони накопичуються в організмі людини та провокують захворювання, ослаблення імунітету та загострення хронічних хвороб. Краще зайве листя компостувати, вже навесні ви отримаєте з нього якісне добриво.
Також у книзі є вірші, анкетування для підлітків, різні завдання, які потрібно виконувати на вулиці та місце для записів. Якщо ми вас зацікавили, приходьте до Центру екологічної інформації. Книга "Місто шумить інакше" видана за підтримки Українського культурного фонду.