Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Центр екологічної інформації Гончарівки провів Кліматичний Марш

27.09.2021

Цієї п’ятниці у Херсоні відбувався Марш за клімат, організатором вуличної акції виступив Центр екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара.
Кліматичний Марш вже втретє відбувається у Херсоні. Цьогоріч учасників було трохи менше ніж зазвичай, через негоду деякі активісти не змогли прийти. Але 15 відчайдухів все ж таки вийшли на вулицю, щоб разом крокувати центральними вулицями міста з плакатами у руках. Плакати з гаслами та вимогами напередодні були намальовані власноруч під час «плакатної майстерні», яка за доброю традицією відбувається напередодні маршу.
Стартували активісти як і в минулі роки від бібліотеки Гончара, далі піднялися парком Слави до вулиці Перекопської і по ній прямували до проспекту Ушакова. Фінальним пунктом кліматичної ходи стала Херсонська Обласна Державна Адміністрація. Серед учасників були співробітниці Центру екологічної інформації Гончарівки, активісти ГО «Інша», студенти Гідрометеорологічного коледжу та просто друзі й соратники, яким небайдужа доля нашої планети. І це не просто пафосні слова: Марш за клімат, покликаний не просто привернути увагу до екологічних проблем області, він є приводом поговорити про ці катаклізми на більш глобальному рівні. Нестача прісної води, стихійні лиха, вирубка лісів, забруднення повітря, зменшення (в деяких випадках зникнення) цілих видів диких тварин, поступове підвищення температури повітря улітку, «сміттєві острови» в океані, нестача їжі та природних ресурсів в бідних країнах – це неповний список тих негараздів, з якими вже сьогодні зіштовхнулося людство. Наша задача хоча б частково призупинити ці негаразди своїми відповідальними діями.
Активісти озвучили наступні вимоги до місцевої влади:
- Перехід на альтернативні джерела енергії;
- Відмова від викопного палива – курс на повну декарбонізацію економіки України;
- Використання енергоощадження в усіх секторах;
- Розвиток громадського електротранспорту та вело інфраструктури в містах;
- Заборона виробництва, продаж та використання одноразового пластикового посуду;
- Припинення вирубки Олешківських лісів та підпали очерету;
- Негайно звернути увагу на річку Дніпро, яка міліє та замулюється.
Насамкінець трохи позитиву: під час Кліматичного Маршу говорили й про зміни на краще, які останнім часом відбулися у Херсоні. Йдеться про Центр сортування сміття «GreenLine SV», який відкрився у травні цього року. До Центру можна приносити на переробку до 40-ка видів відходів, і спектр послуг тільки зростає. Між іншим, відкриття сортувальної станції було одним із ключових вимог активістів. Влада не почула, але бізнес відгукнувся.
Хто зна, можливо, наступного року ми зможемо викреслити з цього списку вимог ще один пункт. А може й навпаки. Все залежить від нашого вміння домовлятися між собою та здатності боротися за свої права. Але ми, співробітники Екоцентру, докладаємо чимало зусиль, щоб популяризувати «екологічний» спосіб життя та культивуємо любов до природи.

Екологічний календар