Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Клуб настільних ігор у Екоцентрі

10.01.2022

У новому році Центр екологічної інформації Гончарівки не залишає наших користувачів без подарунків! Ми раді повідомити про надзвичайно цікаве поповнення – у нашому Центрі нарешті з’явилося 6 неймовірно захоплюючих  екологічних настільних ігор!

 Ще навесні співробітниці Екоцентру взяли участь у конкурсі стартапів «Екомрія» від Всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку». Влітку нам повідомили, що  ми стали одними з переможців і у якості призу запропонували замовити 6 різноманітних  екологічних настільних ігор для користувачів бібліотеки.  Отже в Центрі екологічної інформації на вас чекають такі ігри: «Keep cool!» («Не гарячкуй!»), «Кодові імена», «Зелене місто майбутнього», «Мережа життя», «Румі-куб» та «Еко-мемо». Вони дуже азартні та цікаві і змушують забути про все навколо, коли в них граєш..

 Найскладнішою виявилася гра  «Keep cool!», бо в процесі потрібно враховувати низку факторів та чинників, які впливають на кліматичну ситуацію в тій чи іншій групі країн. На початку гри один з учасників навмання витягає картку з назвою групи країн, це можуть бути країни ОПЕК, країни-члени ЄС, країни, які входили  в СРСР тощо. Також хтось із гравців витягає спільне завдання для цих країн, яке вони повинні виконати під кінець гри. Окрім цього по ходу гри учасники по черзі тягнуть карточки з тими чи іншими катастрофами або стихійними лихами, які вони повинні подолати своїми узгодженими діями. Бачимо, що ця гра розвиває стратегічне мислення та дає уявлення про глобальність екологічних проблем світу.

А от гра еко-мемо навпаки найлегша з-поміж усіх інших, які є в нашому арсеналі. «Еко-мемо» розрахована  на дітей молодшої школи, гра розвиває пам’ять і вчить основним засадам сортування сміття. Вона трохи схожа на лото: її основа це картки, які треба розкласти «сорочками» догори. Кожен гравець по черзі витягає 2 будь-які картки. Якщо вони різні, тоді гравець нічого не отримує, кладе їх на місце перегорнувши  «сорочками» вгору. Якщо ж вони однакові (наприклад, на двох картках зображено бананові шкірки, які позначають органічні відходи) тоді гравець виграв у цьому раунді і обирає символічний приз – іншу картку, на якій намальовано якийсь екологічний  «подарунок» (еко-торбинка або ланч-бокс з переробленого пластику).

Однією із умов проекту була співпраця Екоцентру з Херсонською спеціальною ЗОШ-інтернатом І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради. В цьому закладі навчаються учні з порушеннями слуху, а саме 102 дитини. Книгозбірня збирається подарувати школі 2 екологічних гри, «Еко-мемо» для юних підопічних інтернату та «Мережу життя» для дітей старшого віку. Ці ігри ми завбачливо замовили у кількох екземплярах, щоб і користувачі Центру екологічної інформації мали змогу грати і, щоб учні ЗОШ-інтернату без «настолок» не лишилися.

Тож запрошуємо усіх охочих долучитися до створення Клубу настільних ігор! Орієнтовно гратимемо раз на місяць, але у перспективі зустрічі можна буде проводити частіше. Телефони для запису  (0552)22-44-30  або (099)110-66-58.     

Екологічний календар