Новини. Події

28.07.2024
Екологічні збитки від війни, завдані Херсонщині
Щодня екологічні збитки від воєнних дій по всій Україні зростають і Херсонщина не виключення: одна ...

Детальніше...

24.07.2024
Як Асканія-Нова переживає окупацію?
У природоохоронній сфері «Асканія-Нова» є постійним ньюзмейкером і новини із заповідника ...

Детальніше...

21.07.2024
Фестиваль «Дике поле» вкотре об’єднав українців
Центр екологічної інформації Гончарівки вперше взяв участь у історико-культурному фестивалі «Дике ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Документальний фільм «Невидимі» зачепив за живе відвідувачів Гончарівки

16.12.2021

Передостанній день XVIII Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA мав місце у Гончарівці. Цьогоріч  тема фестивалю - «Повне одужання». Оскільки DOCUDAYS представляють саме документальні фільми теми, які порушують режисери серйозні та непрості: історії життя біженців, прекарна праця, буллінг, життя з ВіЛ/СНІД, сирітство,  фейки в інтернеті, СOVID-19 та локдаун тощо. Цього разу  до уваги глядачів організатори представили стрічку «Невидимі» словацької  режисерки Майї Мартиняк, яка зняла фільм про порушення прав породіль та новонароджених під час пологів. Перегляд фільму відбувся у Центрі екологічної інформації книгозбірні.

У стрічці «Невидимі» глядачі побачили історії 3-х жінок, які народжували у різних країнах: Чехії, Данії та Австрії. Виявилося, що в Чехії й досі застосовують застарілі методи прийняття пологів: медики втручаються у природний процес народження дитини, навіть тоді, коли для хірургічного втручання немає показань. І справа не тільки в тому, що породіллі хочуть самі народжувати через почуття власної гідності та впевненості у своїх силах. А й через те, що шви після хірургії можуть довго загоюватися, завдаючи болю жінці під час гігієни та в інтимному житті. Тому деякі з жінок їдуть народжувати в інші країни, де вони можуть отримати більш кваліфіковане обслуговування та людяне ставлення. Так зробила одна з героїнь, яка поїхала народжувати до сусідньої Австрії. Інша дівчина народжувала у Данії. Там вона народжувала у ванні, чоловік тримав її за руку, а лікарка не пришвидшувала пологи й підтримувала породіллю аж до появи дитини.

 У фільмі були й інші героїні, вони розповідали про негативний досвід під час пологів і як наслідок отриману психологічну травму. З цими молодими жінками у пологовому будинку поводилися грубо, кепкували з них під час перейм, робили їм недоречні зауваження та призначили їм хірургічні втручання, які зараз уже не практикують у багатьох цивілізованих країнах.          

Зазвичай, у суспільстві воліють не обговорювати тему пологів у контексті порушень прав жінок. Саме замовчування та незнання сімейними парами своїх прав призводить до того, що деякі лікарі та медичний персонал можуть маніпулювати фактами та призначати процедури, які проводяться лише в дуже складних випадках. У тому, що в Чехії порушення прав породіль це не поодинокі випадки, а буденність глядач дізнається не лише зі свідчень героїнь, а й з самого фільму. У стрічці показали пологи однієї дівчини, біля неї весь час знаходився її чоловік. А от лікарі та акушери замість того, щоб підтримати  породіллю у такий важливий для кожної жінки момент, навпаки, поводилися зухвало, без поваги та з грубощами.        

Серед аудиторії Центру екологічної інформації були переважно жінки та дівчата. Побачене збурило усіх, адже жінки, які вже стали мамами пригадували свої пологи. Глядачки помітили подібність наших пологових будинків до чеських, ставлення лікарів також було схожим.

Після перегляду була невелика дискусія. Глядачі зробили висновки: перед народженням дитини сімейна пара повинна дуже ретельно вивчити свої права, а також дізнатися на що мають право лікарі, а на що ні.   





Екологічний календар