Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Проєкт "Долучайся! Взаємодій! Створюй!"

13.12.2021

Вихідні у Гончарівці видалися напрочуд бурхливими! Бібліотека приймала молодіжні екологічні групи з Волині та Херсонської області. Візит відбувався в рамках проєкту «Долучайся!Взаємодій! Створюй!» Міжнародної Організації за підтримки посольства Великої Британії в Україні. Перш ніж завітати до бібліотеки молодь вирушила в гості до об’єднаних територіальних громад Херсонщини, які мають успішний досвід з сортування сміття та компостування органічних відходів. Також амбітні та екосвідомі хлопці та дівчата встигли побувати у Сортувальному Центрі «SV Green Line». Згодом вони розповідали, що сортувальна станція їх неабияк вразила своїм масштабом.

У книгозбірні делегація провела цілий день у Центрі екологічної інформації. Учасники заходу спілкувалися з різними суб’єктами взаємодії екологічної сфери: зі спеціалістами Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів ХОДА та Управління молоді та спорту Херсонської міської ради, педагогами ХДАУ та співробітниками НПП «Нижньодніпровський». Разом чиновники, наукові співробітники, активісти та молодь намагалися скласти план вирішення екологічних проблем у їх рідних населених пунктах. Коли говорили про Херсон – згадували про діяльність заводу «Мікрон», який забруднював повітря подрібненим вапном, також не оминули увагою незаконне нічне спалення шин у мікрорайоні Склотара. Чиновники запевнили, що завод вже майже не працює і перебуває на єтапі закриття свого філіалу у Херсоні. А от з паліями шин справи набагато гірші, оскільки палять покришки вони вночі, а перевірки проводяться тільки вдень. Над цим питанням було вирішено розпочати спільну роботу.

Після серйозних переговорів молодь мала змогу трохи порухатися та пограти – на них чекав екологічний квест бібліотекою! Згідно з концепцією квесту Гончарівка являла собою велике місто, де кожен відділ книгозбірні був тою чи іншою вулицею, площею або сквером. Гравці рухалися за стрілками на своєму маршруті і на кожній локації їм пропонували розгадати загадку, кроссворд або виконати завдання, щоб отримати назву наступного пункту їх маршруту. Наприклад, одним із завдань було правильно розсортувати сміття на вулиці Екологічній (тобто у Центрі екологічної інформації). Щоб знати куди рухатися далі потрібно було нагріти праскою аркуш паперу, на якому молоком заздалегідь написано вул. Абонементна. Від високої температури напис ставав видимим і шукачі скарбу рушали далі. У кінці маршруту на них чекав солодкий скарб – цукерки у сундуку, який ми заховали у сквері «Гончарівська вітальня».

Після квесту гості знову зібралися у Центрі екологічної інформації, щоб більше дізнатися про діяльність Екоцентру. Вони подивилися цікаву відео презентацію та прослухали інформації про найяскравіші моменти з життя Центру. Наш досвід виявився корисним не тільки для нас: багато з почутого зацікавило учасників заходу, вони пообіцяли втілити наші ідеї у себе на місцях.      

Екологічний календар