Новини. Події

02.02.2022
Результати фотоконкурсу від Центру екологічної інформації
Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара радий оголосити про завершення фото-конкурсу до Дня ...

Детальніше...

02.02.2022
Гончарівка роздає подарунки
На початку тижня співробітники Центру екологічної інформації бібліотеки Гончара завітали до Херсонської ...

Детальніше...

30.01.2022
Глядачі Гончарівки у захваті від фільму «Без тями від зброї»
За кілька днів до показу ми довго вагалися, яку ж стрічку обрати. Але фільм "Без тями від зброї" ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Виставка «AUSLÄNDER» у Гончарівці

02.12.2021

У Херсоні не так багато постійно діючих арт-локацій, втім великі площі будівлі  бібліотеки Гончара дозволяють проводити тут арт-фестивалі, концерти, вернісажі та ярмарки, - місця вистачає усім! Днями у Гончарівській вітальні відбулося відкриття художньої виставки «AUSLÄNDER» (у перекладі з німецької «іноземець»). Кураторами виставки стали митці Олександр Танасюк та Юлія Балуда. В експозицію увійшли роботи виконані у різних техніках: живопис, графіка, витинанка, фото, відео-арт, інсталяція, колаж, скульптура. Учасниками виставки стали як відомі херсонські автори так і початківці: Маргарита Болгар, Юлія Пляс (Волязловська), Андрій Бейко, Михайло Кльокта, Олександр Печерський, Олександр Кудикінський-Семенченко, Світлана Михайлова, Литовкін Олексій Беляєва Дарина, Безсонова Ганна.   

Куратори виставки змогли вдало обіграти особливості приміщення Гончарівської вітальні, у якій 2 з 4 стін це великі суцільні вікна від підлоги до стелі. Юлія Балуда експонувала на склі роботи намальовані на прозорій поліетиленовій плівці, а Олександр розмістив флюорографічні знімки легень та витинанку. Коли денне світло проходить крізь роботи, воно ніби стає їх співавтором.  

За словами кураторів ця виставка це спроба дослідити такі поняття як «прибулець», «іноземець», «чужинець», «біженець». Кожна людина у своєму житті хоча б кілька разів відчувала себе іноземцем у своєму оточенні, у своїй родині або в країні. За словами художника та психолога Олесандра Танасюка за 30 років з дня створення нашої держави в Україні відбулося дуже багато як позитивних звершень так і негативних подій, які роз’єднували суспільство на кілька таборів. І дуже часто люди відчувають, що їх не розуміють, не підтримують, не приймають. Психологічно це дуже важко переносити.

Особливу увагу було присвячено темі землі у різних сенсах цього слова.  Земля як територія, як родючі грунти, як згадка про рідний край. Працюючи над виставкою, митці також надихались повістю Олеся Гончара «Земля гуде». 

Оскільки мистецький захід відбувався в бібліотеці імені Олеся Гончара, художник Андрій Бейко створив арт-об’єкт «Серце Гончара»: на колоні під портретом українського письменника висіло серце з прозорого пластику, пофарбованого вітражною фарбою.  

Юлія Пляс представила роботу, яку вона створила разом з племінником, який вчиться у початковій школі. Це була величезна мапа – «Карта життя» як її назвала художниця у своїй експлікації. Юлія каже, що діти це теж «іноземці», вони не менш розумні ніж дорослі, але їм бракує досвіду, тому їм потрібна «карта життя», яку доводиться весь час оновлювати, оскільки життя постійно змінюється.

Виставка AUSLÄNDER триватиме до кінця грудня. Хочемо нагадати, що стіни Гончарівки чекають і на ваші роботи, книгозбірня радо співпрацює з творчим  людом.                          

Екологічний календар