Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Деокупована "Кам'янська Січ" вразила фахівців

29.01.2023

В рамках проєкту "Екологія в умовах війни" співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки знову розповідають про те, як майже рік активних бойових дій вплинув на наше довкілля. Війна ще триває і підрахувати втрати, які на сьогодні понесла екосистема України дуже важко: збирати дані в "гарячих" точках нашої країни життєво небезпечно, до того ж деякі факти не можна озвучувати публічно, аби ця інформація не потрапила до ворога.

Втім, про військові злочини російських окупантів проти нашої природи ми повинні говорити якомога частіше. Розглянемо деякі з них на прикладі звільненого від агресора національного природного парку "Кам'янська Січ", який засновано у Херсонській області (Бериславщина).

Нацпарк дуже постраждав від варварських дій росіян. Лише в середині жовтня завдяки супутниковому аналізу вдалося підрахувати, що на території НПП вигоріло майже 635 гектарів. Саме тут зростали важливі червонокнижні види. Від початку війни і до 18 жовтня пожежі знищили в межах парку рідкісні рослини: дрік скіфський (633 екземпляри), ковилу шорстку (402 екземпляри), ковилу волосисту (832 екземпляри), ковилу Лессінга (2384 екземпляри), ковилу українську (456 екземплярів) та ін.

Звісно постраждала і інфраструктура національного парку: за 8 місяців окупації російські військові розікрали майже все майно (автомобілі, квадроцикли, катер, човни, квадрокоптер, тепловізор та метеостанцію). Та, якщо матеріальні збитки можна швидко відшкодувати, то на відновлення природних - знадобиться кілька десятиліть.

Також, за даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів через бойові дії під загрозою знищення перебувають близько 200 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн гектарів. Смарагдова мережа - це мережа природоохоронних територій, створена задля збереження видів та оселищ, які потребують охорони на загальноєвропейському рівні, але розташовані в країнах, які не є членами ЄС. Ці території є домівкою для тисяч видів представників флори і фауни. Бойові дії загрожують існуванню, наприклад, цілинним неораним степам, крейдяним схилам (на Донеччині), приморським оселищам у південних областях, болотам на півночі.

Частина лісів Київської, Чернігівської, Сумської, Луганської, Донецької та Херсонської областейперебувпли (або досі перебувають) під окупацією. Оцінити збитки лісовому господарству поки неможливо, адже у лісах є велика кількість ракет та нерозірваних снарядів. Співробітники ДСНС попереджають: від "тихого полювання" та кемпінгу доведеться відмовитися на роки.

Бібліотека Гончара і надалі інформуватиме своїх користучачів, щодо екологічної ситуації на Херсонщині, залишаймося на зв'язку!

Екологічний календар