Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Деокупована "Кам'янська Січ" вразила фахівців

29.01.2023

В рамках проєкту "Екологія в умовах війни" співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки знову розповідають про те, як майже рік активних бойових дій вплинув на наше довкілля. Війна ще триває і підрахувати втрати, які на сьогодні понесла екосистема України дуже важко: збирати дані в "гарячих" точках нашої країни життєво небезпечно, до того ж деякі факти не можна озвучувати публічно, аби ця інформація не потрапила до ворога.

Втім, про військові злочини російських окупантів проти нашої природи ми повинні говорити якомога частіше. Розглянемо деякі з них на прикладі звільненого від агресора національного природного парку "Кам'янська Січ", який засновано у Херсонській області (Бериславщина).

Нацпарк дуже постраждав від варварських дій росіян. Лише в середині жовтня завдяки супутниковому аналізу вдалося підрахувати, що на території НПП вигоріло майже 635 гектарів. Саме тут зростали важливі червонокнижні види. Від початку війни і до 18 жовтня пожежі знищили в межах парку рідкісні рослини: дрік скіфський (633 екземпляри), ковилу шорстку (402 екземпляри), ковилу волосисту (832 екземпляри), ковилу Лессінга (2384 екземпляри), ковилу українську (456 екземплярів) та ін.

Звісно постраждала і інфраструктура національного парку: за 8 місяців окупації російські військові розікрали майже все майно (автомобілі, квадроцикли, катер, човни, квадрокоптер, тепловізор та метеостанцію). Та, якщо матеріальні збитки можна швидко відшкодувати, то на відновлення природних - знадобиться кілька десятиліть.

Також, за даними Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів через бойові дії під загрозою знищення перебувають близько 200 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн гектарів. Смарагдова мережа - це мережа природоохоронних територій, створена задля збереження видів та оселищ, які потребують охорони на загальноєвропейському рівні, але розташовані в країнах, які не є членами ЄС. Ці території є домівкою для тисяч видів представників флори і фауни. Бойові дії загрожують існуванню, наприклад, цілинним неораним степам, крейдяним схилам (на Донеччині), приморським оселищам у південних областях, болотам на півночі.

Частина лісів Київської, Чернігівської, Сумської, Луганської, Донецької та Херсонської областейперебувпли (або досі перебувають) під окупацією. Оцінити збитки лісовому господарству поки неможливо, адже у лісах є велика кількість ракет та нерозірваних снарядів. Співробітники ДСНС попереджають: від "тихого полювання" та кемпінгу доведеться відмовитися на роки.

Бібліотека Гончара і надалі інформуватиме своїх користучачів, щодо екологічної ситуації на Херсонщині, залишаймося на зв'язку!

Екологічний календар