Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Екологи б’ють на сполох: невже ми опинимося без риби

21.02.2023

 Україна й раніше посідала 125 місце за якістю води, звичайно ж, війна посуне нас з цього місця ще нижче. Екоцентр уже розповідав про руйнівні наслідки від атак агресора, окупації та боїв як таких саме для наших водойм. Так, існує загроза повного вимирання Азовського моря через потрапляння у воду отруйних речовин з пошкодженого відсіку заводу «Азовсталь». Але якби ж тільки це! Ситуація критична в акваторіях обох наших морів. Внаслідок затоплення військових кораблів та інших плавзасобів, вибухів замінувань виливу токсичних речовин вода стала дуже забруднена. Цьогоріч дельфінів масово викинуло на узбережжя України, Болгарії, Румунії та Туреччини. Однією з причин є вплив корабельних радіочастот.

Також у зоні бойових дій знаходяться водно-болотні угіддя України, які захищені міжнародною Рамсарською конвенцією. Вони є найбільш вразливою екосистемою у світі, і вони є домівкою тварин, птахів та водних мешканців, що знаходяться під загрозою вимирання. Для людей болотні угіддя теж є вкрай важливими, бо запобігають повеням.

Не слід забувати про мор риби та інших річкових мешканців знову ж таки через «російський слід». У природі все взаємопов’язано, тому, якщо порушити цілісність лише однієї системи цього розгалуженого «організму» - негативні наслідки відчуватимуть усі інші. Через обстріл Каховської ГЕС (пошкодження механізму затвора) рівень води у Дніпрі різко впав, це уже без перебільшення екологічна катастрофа. За словами співробітників Запорізького рибоохоронного патруля було виявлено незліченну кількість живих істот, які опинилися «в пастці». Особливо складна ситуація у водосховищі вздовж Дніпрових порогів – від бази відпочинку «Домаха» до крайнього острова Головченка. Екологи додають, що через спад води постраждали й кормові мікроорганізми, тобто малькам риби нічим буде харчуватися.

Якщо ви особисто стали свідками екоциду з боку окупантів повідомляйте, і ми обов’язково поділимося цією інформацією на загал! У наступному матеріалі ми розповімо як можна протидіяти злочинам проти природи

Екологічний календар