Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Скромна краса скіфського тюльпана

23.03.2023

Центр екологічної інформації бібліотеки Гончара започатковує новий проєкт «Чар-зілля Херсонщини» присвячений природі нашого краю. Щомісяця ми будемо розповідати про рослини, які є притаманними саме для Херсонської області.

Ми довго обирали, про якого представника флори розповісти насамперед, адже рослинність південної області вражає своїм різноманіттям. Що ж, зараз наприкінці березня і на початку квітня починають розпускатися жовті бутони скіфського тюльпана, тому поспішаємо познайомити користувачів бібліотеки з цією рідкісною рослиною!

А рідкісною ми назвали її не для красного слівця – скіфський тюльпан отримав статус «зникаючого» і занесений до Червоної книги України. Це світлолюбна і посухостійка трав’яниста рослина. Цвітіння відбувається у квітні, плодоносить у травні-червні, і розмножується насінням. Тюльпан виростає до 20-35 см заввишки, а квіти 18-35 мм завдовжки.

Скіфський тюльпан має надзвичайно вузький ареал і охоплює Лівобережжя: у межиріччі Дніпра та річки Молочної та на території біосферного заповідника «Асканії-Нова» (пониззя Агайманського, Великого Чапельського та Бершанівського подів). А з 2014 році тюльпан вирощують тільки в дендропарку заповідника.

На даний момент рослина у небезпеці, оскільки БЗ «Асканії-Нова» вже довгий час перебуває під російською окупацією. Нещодавно стало відомо, що самопроголошений «директор», дехто, Дмитро Мещеряков збирається розвивати туризм у заповіднику. Сподіваємося до цього все ж таки не дійде і популяція скіфського тюльпана не зникне з території дендропарку.

У наступних дописах ви ще більше дізнаєтесь про рослинний світ нашої області, адже проєкт «Чар-зілля Херсонщини» тільки набирає обертів!

Екологічний календар