Новини. Події

19.04.2023
Скільки коштує «план Маршала» для нашої природи?
За даними Державної екологічної інспекції станом на січень 2023 року, за 11 місяців військової агресії ...

Детальніше...

08.04.2023
Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано
Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин ...

Детальніше...

23.03.2023
Замість «сезону тиші» - гучні вибухи
Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію ...

Детальніше...

Всі новини

Голосування
Як Ви ставитесь до бродячих тварин в місті?Випадкове фотоВсі новини

Замість «сезону тиші» - гучні вибухи

23.03.2023

Зараз у більшості братів наших менших мав би бути сезон розмноження, але через російську агресію їх ареали перетворилися на «гарячі точки».

Наприклад, через бойові дії популяція перегузні степової може суттєво зменшитися, бо ці милі тваринки не зможуть нормально розмножуватися та приводити дитинчат.

Також може постраждати і пелікан кучерявий, який гніздиться в Національному природному парку «Меотида» поблизу Маріуполя.

Окрім цього, рідкісним представникам фауни загрожує руйнування або зміна їх ареалів та міграційних коридорів. Вибухи порушують життєві цикли тварин, птахів та навіть риб. Незабаром в Україні почнеться сезон тиші (01.04.-15.06.), це період, коли заборонені всі гучні заходи задля встановлення тиші та комфорту в лісах. Цьогоріч українські степи та ліси знову не дочекаються тиші - у війни немає відпусток та вихідних.

Україна лежить на перетині важливих міграційних шляхів птахів у західно-палеарктичному та афро-євразійському регіонах, від яких залежать понад 400 видів птахів. У березні та квітні сотні тисяч водоплавних птахів мігрують вздовж морської берегової лінії вздовж лісів на півночі країни, а також на півдні, там де бойові дії відбуваються або з певною періодичністю або не вщухають.

Відтак під загрозою опиняються 30 тис. пар білих лелек і близько 500 пар рідкісних чорних лелек, які прилітають в Україну на гніздування.

Екологічний календар