Новини. Події

12.05.2024
Втрати у заповіднику Асканія-Нова
Вже давно не було новин з біосферного заповідника «Асканія-Нова», який досі в складі територій ...

Детальніше...

05.05.2024
Ворог знищує українські ліси
Всі знають як виглядають українські міста після місяців боїв та артилеристських протистоянь – це ...

Детальніше...

26.04.2024
Пересохле водосховище знову стає водоймою
На територію, де раніше було Каховське водосховище прибуває вода, такі висновки можна зробити за останніми ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано

08.04.2023

Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин начебто впольованих ними у заповіднику «Асканія-Нова». Те, що зображено на фото, а також цинічний підпис загарбника «Ням-ням» неабияк обурило громадськість. До цього у ЗМІ з’являлися повідомлення про те, що сталося рейдерське захоплення біосферного заповідника російською владою за сприяння гауляйтера Сальдо, вочевидь, тому ніхто й не засумнівався у правдивості світлини. Утім через кілька годин, коли сумнозвісний скріншот уже почали поширювати відомі онлайн-видання в українському інфо-просторі, деякі журналісти написали, що це вкид і, що такі тварини у Асканія-Нова не водяться.
«На фото справді російські військові із закритими обличчями тримають убитих сарн на фоні цегляної стіни, але немає жодних ознак та орієнтирів, що це відбулося у заповіднику» коментують представники ЗМІ. Цю світлину могли зробити коли завгодно, по фото неможливо визначити ні час, ні місцевість.
Але все ж таки з великою вірогідністю можна припустити, що ці тварини таки з Півдня України.В проросійському телеграм-каналі «Южный Фронт», де спочатку і з’явилося це жахливе фото (а також підпис і сердечки від підписників), адмін каналу згодом написав «виправдання». Мовляв, багато галасу з нічого, і тварини були застрелені випадково, бо окупанти переплутали їх з українськими ДРГ у лісових хащах. Тобто спочатку росіяни похизувалися трофеями на загал, а потім нашвидкуруч вигадали собі недолуге алібі. Втім своїми діями вкотре довели, що поводяться як варвари.
Але, що буде далі з біосферним заповідником «Асканія-Нова» невідомо. Новий «директор» Мєщєряков зауважив, що планує розвивати у заповіднику туризм, що є неприпустимим. Також подейкують, що тварин планують вивозити до росії, тобто будуть викрадати. В рамках проєкту «Екологія в умовах війни» ми будемо публікувати лише перевірену інформацію, після прискіпливого факт-чекінгу. Як би там не було, cподіваємося, що окупанти не встигнуть втілити свої злочинні плани до початку нашого котнр-наступу.

Екологічний календар