Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Долю асканійських тварин оплакувати ще зарано

08.04.2023

Вчора у відомих телеграм-каналах розлетілося фото, на якому російські окупанти тримають убитих тварин начебто впольованих ними у заповіднику «Асканія-Нова». Те, що зображено на фото, а також цинічний підпис загарбника «Ням-ням» неабияк обурило громадськість. До цього у ЗМІ з’являлися повідомлення про те, що сталося рейдерське захоплення біосферного заповідника російською владою за сприяння гауляйтера Сальдо, вочевидь, тому ніхто й не засумнівався у правдивості світлини. Утім через кілька годин, коли сумнозвісний скріншот уже почали поширювати відомі онлайн-видання в українському інфо-просторі, деякі журналісти написали, що це вкид і, що такі тварини у Асканія-Нова не водяться.
«На фото справді російські військові із закритими обличчями тримають убитих сарн на фоні цегляної стіни, але немає жодних ознак та орієнтирів, що це відбулося у заповіднику» коментують представники ЗМІ. Цю світлину могли зробити коли завгодно, по фото неможливо визначити ні час, ні місцевість.
Але все ж таки з великою вірогідністю можна припустити, що ці тварини таки з Півдня України.В проросійському телеграм-каналі «Южный Фронт», де спочатку і з’явилося це жахливе фото (а також підпис і сердечки від підписників), адмін каналу згодом написав «виправдання». Мовляв, багато галасу з нічого, і тварини були застрелені випадково, бо окупанти переплутали їх з українськими ДРГ у лісових хащах. Тобто спочатку росіяни похизувалися трофеями на загал, а потім нашвидкуруч вигадали собі недолуге алібі. Втім своїми діями вкотре довели, що поводяться як варвари.
Але, що буде далі з біосферним заповідником «Асканія-Нова» невідомо. Новий «директор» Мєщєряков зауважив, що планує розвивати у заповіднику туризм, що є неприпустимим. Також подейкують, що тварин планують вивозити до росії, тобто будуть викрадати. В рамках проєкту «Екологія в умовах війни» ми будемо публікувати лише перевірену інформацію, після прискіпливого факт-чекінгу. Як би там не було, cподіваємося, що окупанти не встигнуть втілити свої злочинні плани до початку нашого котнр-наступу.

Екологічний календар