Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Окупанти змінюють рельєф Херсонщини!

10.05.2023

Днями стало відомо, що російські військові знову безвідповідально втрутилися в екосистему Херсонщини, а саме з’єднали острів Джарилгач з материковою частиною України, засипавши переправу піском. Засипали вони Джарилгацьку затоку, тобто умовну лінію між островом та містечком Скадовськ, ця відстань становить 7 км. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

За словами доктора біологічних наук та провідного наукового співробітника Інституту зоології Національної академії наук Павла Гольдіна Джарилгач це найбільший незаселений острів Європи, акваторія навколо нього є дуже важливою для морських ссавців. Фахівець наголошує на тому, що такі дії призведуть до порушення процесів міграції риб, якими, зокрема, і живляться водно-болотні птахи. До того ж там живуть унікальні прибережні групи дельфінів-білобочок і афалін, а ще у затоці найвища концентрація морських свиней в усьому районі моря. А її перекриття створює ризик замулення і деградації екосистеми всієї Джарилгацької затоки. Іншими словами, природоохоронники вважають, що перед нами ще один злочин проти природи.

Нагадаємо Джарилгач це найбільший острів України і Чорного моря, уся його територія і частина прилеглої акваторії входить до Національного природного парку «Джарилгацький».

Чим обернеться подібне втручання у екосистему Чорного моря покаже час. Зробили ж це окупанти для того, щоб використовувати заповідну територію для військових потреб, а саме, щоб облаштувати там полігон. Наслідком такого демаршу проти природи стане ще й те, що військова техніка й боєприпаси стануть військовими цілями для наших снарядів та дронів. Таким чином флора та фауна острова потерпатиме ще й від вибухів та пожеж.

Екологічний календар