30.03.2025
Цікаві подробиці про Всесвітній День птахів
Дуже скоро, 1 квітня, світ відзначатиме день птахів. Це свято має довгу та цікаву історію – його ...
21.03.2025
Незабаром, 22 березня світ відмічатиме День водних ресурсів
Вода це є базовою річчю існування і розвитку всього живого на планеті, але разом з тим інколи здається, ...
12.03.2025
На ЧАЕС рятувальники ліквідували наслідки удару БПЛА
«Роботи з ліквідації наслідків атаки безпілотника на об'єкт «Укриття» ЧАЕС завершено. ...
Досліджуючи нелегку тему екоциду під час війни співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки натрапляють інколи на якісь курйозні випадки. Знову до жителів Херсона і області доходять тривожні новини про Каховську ГЕС: окупанти відкрили дамбу гідро-електростанції і почали спускати воду. Це загрозлива ситуація, насамперед, для територій Херсонщини на лівому березі Дніпра, адже лівобережжя завжди є нижчим ніж правий берег.
Нагадаємо, що лівий берег Херсонської області наразі є повністю окупований. Мета відкриття шлюзів та затоплення цих територій – зупинити ЗСУ, а саме унеможливити висадку та закріплення наших військ на лівобережжі. Втім через власне невігластво окупанти нашкодили собі в першу чергу, – стрімкі потоки води затопили їх позиції. Один із військових рф загинув захлинувшись у бліндажі.
Але нас, насамперед, цікавить як ця «повінь» позначиться на стані нашого довкілля та інфраструктурі. Осушуючи дамбу окупанти позбавляють нас запасів питної води, підривають сільськoгосподарську діяльність та наражають на небезпеку Запорізьку атомну електростанцію.
Супутникові дані показують, що рівень води у водосховищі впав до найнижчої позначки за кілька останніх десятків років. Наприкінці минулого тижня Міжнародне агентство з атомної енергетики заявило, що йому відомо про потенційний ризик, пов'язаний із падінням рівня води у водосховищі. Якщо він продовжить падати, то ядерні реактори ЗАЕС не зможуть отримувати воду для охолодження.
Нині берег Каховського водосховища висушений, вода відійшла вже на 150 метрів, і це ще далеко не кінець, кажуть фахівці. Чи не час МАГАТЕ вже рішуче втрутитися у ситуацію поки не стало занадто пізно?