Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

День, який ми ніколи не забудемо

06.06.2023

Сьогодні о 02.30 ранку окупанти підірвали зсередини дамбу Каховської гідро-електростанції. Підкреслюємо, що вибух стався не внаслідок влучання снаряду або ракети, а внаслідок детонації вибухівки. Закласти її могли тільки росіяни, які зараз звинувачують ЗСУ у теракті. Внаслідок руйнування дамби вода почала стрімкими потоками прибувати та підтоплювати населені пункти, що знаходяться уздовж берегової лінії: Миколаївка, Ольгівка, Львово, Тягинка, Понятівка, Придніровське, Садово, Олешки, Гола Пристань, Білозерка, Іванівка, Микільське, Нова Каховка та частково Херсон (район Корабел, частково Річпорт та Воєнку).

Офіс президента вже охарактеризував надзвичайну ситуацію як «катастрофа» та «екоцид». Станом на зараз вже загинуло багато тварин, це як представники дикої фауни, так і хатні улюбленці та худоба. Але волонтери та рятувальники намагаються мінімізувати втрати: прочісують підтоплені території і буквально витягають тварин з того світу. І це при тому, що окупанти продовжують обстрілювати правий берег.

Вже відомо, що через катастрофу Крим залишається без прісної води. Також втрата водних ресурсів завдасть непоправної шкоди сільському господарству. Повний спуск води в Каховському водосховищі оголить донні відкладення, які містять токсичні речовини, які будуть розвіюватися вітром. Небезпечні відкладення накопичувалися 70 років і на думку фахівців це справжня хімічна «бомба». Також через затоплення сміттєзвалищ, вигрібних ям та розкладання у воді трупів тварин є високий ризик розповсюдження інфекцій. Через 3 доби, коли вода зійде не можна буде користуватися колодязями, криницями та джерелами. Окрім цього без прісної відбудеться «засолюванню» грунтів, грунтові води будуть піднімати ближче до поверхні сіль від солончаків. Таким чином, буде утворюватися кірка, яка містить у собі важкі метали. Така ерозія ґрунту є досить небезпечним явищем для здоров’я людини.

- Ми втратимо безхребетних, молюсків, ракоподібних, це величезні збитки. Ми повернемося до 1950 року. За часи існування водосховища там відбулася адаптація екосистеми до нових умов, тепер вона регресує до умов попередніх. Це стрес для екосистеми, - наголошують екологи.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі загрозливе і для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

Екологічний календар