Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Природні парки можуть зникнути

10.06.2023

Мабуть тема наслідків підриву дамби Каховської ГЕС ще кілька місяців, а то й років не зникатиме з перших шпальт українських та світових ЗМІ. Екологи буквально не встигають підраховувати втрати.

Ми вже неодноразово розповідали про шкоду завдану природним ресурсам, зокрема про гибель братів наших менших. Але ця трагедія має не тільки миттєві, але й пролонговані наслідки. За словами фахівців під загрозою зникнення опинилися Національні природні парки Херсонщини. Наразі на одеське узбереження прибиває рештки рослинності, це — майже змитий Національний природний парк Нижньодніпровський. Зараз з узбережжя ще збирають деяких червонокнижних представників з того парку: земноводних та рептилій.

Площа Нижньодніпровського парку становила 80 тисяч гектарів, його населяло близько тисячі видів живих істот. З них біля 350 видів було занесено до червоних списків: як європейських, так і червоних книг України та Херсонської області. Внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС цей парк, фактично, знищено.

У понівечиному стані через часткове підмиття також опинилися й інші парки, такі як: Національний природний парк Білобережжя Святослава, регіональний ландшафтний заказник Кінбурнська коса, Національний природний парк Олешківські піски, ряд інших природних об'єктів, підкреслюють фахівці. Це — об'єкти, які розташовані нижче за течією від Каховської ГЕС.

Та зазнали пошкоджень також і природні об'єкти вище дамби. Наприклад, природний об'єкт Малі Кучугури. Він розташовувався на острівках і його основною метою було збереження водно-болотних птахів. І це цілком відповідало ландшафтам, бо птахи, які будують гнізда на суходолі, таким чином були захищені від хижаків. А зараз, коли немає води, це вже не острівки. Тож птахи втрачають місця гніздування. Без води також опинилися Національні природні парки Великий Луг, Кам’янська Січ, та багато інших об'єктів.

Нагадаємо, трагедія на Каховській ГЕС сталася 6 червня 2023 року. Росіяни підірвали дамбу, заклавши вибухівку під воду. Це спричинило масштабні затоплення територій у Херсонській області.

Екологічний календар