Новини. Події

13.07.2024
Скільки викидів вже потрапило в повітря через війну?
Згідно з даними, які нещодавно оприлюднило Міністерство довкілля і захисту ресурсів у атмосферу потрапило ...

Детальніше...

21.06.2024
Як впливає війна на річку Дністер?
Центр екологічної інформації Гончарівки неодноразово розповідав користувачам бібліотеки, в якому стані ...

Детальніше...

31.05.2024
Ще один нацпарк зазнав збитків через війну
Центр екологічної інформації Гончарівки неоднаразово розповідав про стан справ у заповідниках та природних ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фотоВсі новини

Міндовкілля відверто про вплив війни: перше інфографічне дослідження

10.08.2023

Наприкінці червня в Офісі Президента відбулося перше засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Робоча група зосередиться на оцінці впливу війни на довкілля, екологічному відновленні та механізмах притягнення агресора до відповідальності.

Для того, щоб привернути увагу світу до довкіллєвих наслідків війни, Міндовкілля підтримало підготовку відповідного інфографічного дослідження. Воно розраховане на журналістів, урядовців, представників громадських організацій, тобто на тих, хто приймає рішення про підтримку України або популяризує прийняття таких рішень, розповідає про війну в Україні.

Понад 30 сторінок дослідження показують як бойові дії, окупація та свідоме знищення росією всього живого шкодять екосистемам України та континенту.

Як раніше відзначав міністр Руслан Стрілець, один день війни спричиняє довкіллю збитки на суму у 102 млн євро або 4 млрд гривень. І це без урахування екоциду рф на Каховській ГЕС. Через підрив окупантами Каховського водосховища Україна втратили 18 мільярдів кубічних метрів води. У своїх дописах ми вже раніше зазначали - такі дії росіян цілком підпадають під визначення екоцид. Нацпарки «Нижньодніпровський», «Великий Луг» та «Кам’янська Січ» очікує поступове і тривале відновлення.

Ознайомитися з дослідженням можна тут https://www.topleadprojects.com/war-in-ua-environmental.... Воно доступно українською та англійською.

Екологічний календар