Новини. Події

18.11.2024
Учні Херсона дізналися про екологічні збитки від війни
Центр екологічної інформації КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся ...

Детальніше...

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Міндовкілля відверто про вплив війни: перше інфографічне дослідження

10.08.2023

Наприкінці червня в Офісі Президента відбулося перше засідання Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни. Робоча група зосередиться на оцінці впливу війни на довкілля, екологічному відновленні та механізмах притягнення агресора до відповідальності.

Для того, щоб привернути увагу світу до довкіллєвих наслідків війни, Міндовкілля підтримало підготовку відповідного інфографічного дослідження. Воно розраховане на журналістів, урядовців, представників громадських організацій, тобто на тих, хто приймає рішення про підтримку України або популяризує прийняття таких рішень, розповідає про війну в Україні.

Понад 30 сторінок дослідження показують як бойові дії, окупація та свідоме знищення росією всього живого шкодять екосистемам України та континенту.

Як раніше відзначав міністр Руслан Стрілець, один день війни спричиняє довкіллю збитки на суму у 102 млн євро або 4 млрд гривень. І це без урахування екоциду рф на Каховській ГЕС. Через підрив окупантами Каховського водосховища Україна втратили 18 мільярдів кубічних метрів води. У своїх дописах ми вже раніше зазначали - такі дії росіян цілком підпадають під визначення екоцид. Нацпарки «Нижньодніпровський», «Великий Луг» та «Кам’янська Січ» очікує поступове і тривале відновлення.

Ознайомитися з дослідженням можна тут https://www.topleadprojects.com/war-in-ua-environmental.... Воно доступно українською та англійською.





Екологічний календар