16.05.2025
Збитки від війни, заподіяні природним ресурсам Херсонщини
Мабуть Центру екологічної інформації Гончарівки потрібно вже відкривати окрему рубрику «збитки ...
04.05.2025
В Україні досі знаходять снаряди Другої світової
Наразі Україна вважається найбільш замінованою країною в Європі. Це й не дивно, адже війна у нас ...
26.04.2025
Чорнобильська трагедія: нові виклики та перестороги
Щороку, в цей день світ згадує сумні та моторошні події – 38 роковини Чорнобильської аварії. ...
Попри розпал великої війни Міністерство захисту довкілля та природніх ресурсів України активно працює та розробляє нові нормативи екологічної безпеки атмосферного повітря, які будуть обов’язковими у всіх населених пунктах країни.
«Наближаючи своє законодавство до європейського, ми робимо кроки до набуття повноцінного членства в ЄС. У Євросоюзі поліпшенню якості повітря приділяється особлива увага. Україна також має якісно унормувати це питання», – зазначають фахівці.
Пожежі, обстріли та наступ російської техніки призвели до утворення додаткових викидів близько 120 млн тонн діоксиду вуглецю. Тільки лісовим пожежам ми «завдячуємо» потраплянню в атмосферу 16,5 млн тонн викидів.
«Дані невтішні, тому дуже важливо визначити, які дослідження потрібно провести, їх обсяг, кого залучити. За необхідності запросити міжнародних експертів до роботи», – зазначила заступниця міністра Міндовкілля Вікторія Киреєва.
За її словами, наразі в Україні використовують гігієнічні нормативи допустимого вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі. Але вони враховують лише рівень впливу забруднюючих речовин тільки на людей, а на рослинний, тваринний світ та екосистеми ні.
Наразі Міжвідомча комісія напрацьовує:
- “дорожню карту” розроблення нормативів;
- перелік забруднюючих речовин, щодо яких здійснюватиметься аналіз;
- перелік установ та організацій, які необхідно залучити для роботи.
Розроблення нормативів екологічної безпеки атмосферного повітря передбачено статтею 6 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».