Новини. Події

28.07.2024
Екологічні збитки від війни, завдані Херсонщині
Щодня екологічні збитки від воєнних дій по всій Україні зростають і Херсонщина не виключення: одна ...

Детальніше...

24.07.2024
Як Асканія-Нова переживає окупацію?
У природоохоронній сфері «Асканія-Нова» є постійним ньюзмейкером і новини із заповідника ...

Детальніше...

21.07.2024
Фестиваль «Дике поле» вкотре об’єднав українців
Центр екологічної інформації Гончарівки вперше взяв участь у історико-культурному фестивалі «Дике ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Роговик Біберштайна – окраса Кримських скель

28.09.2023

Центр екологічної інформації Гончарівки продовжує знайомити наших користувачів з ендемічними рослинами півдня України, зокрема з багатою та неповторною флорою Криму. І ми так кажемо не просто задля красного слівця, ендеміки півострова справді заслуговують вашої уваги. Сьогодні ми поговоримо про тендітну квітку Роговик Біберштайна.

Роговик Біберштайна походить з виду гвоздикові. Коли рослина квітне вона прикрашає собою будь-який простір міріадами маленьких квіточок з білими пелюстками. Тому її використовують як декоративну рослину в садах, парках, на кладовищах.

Це багаторічна рослина, її запушений напівкущик сягає 10-30 см заввишки. Квіти білі. Пелюстки в 2-3 рази довші від чашечки. Коробочки 12-15 мм довжиною, стебла квітучі 40 см. Листки дрібні, 2-5 см на 0.2-0.5 см, сіро-білі. Суцвіття являють собою розлогий напівкошик з 8-11 квітів 2.5 см в діаметрі. Насіння овальне чи ниркоподібне, сплюснене, дуже дрібне, тьмяне, темно-коричневого кольору.

Роговик Біберштайна цвіте у травні-липні. Плодоносить у липні- серпні. Занесений до Червоної книги Україні в статусі «Неоцінений». Охороняється в Кримському, Ялтинському гірсько-лісовому та Карадазькому природних заповідниках. Загрозами є штучне залісення яйл, збирання та викопування рослин на продаж.

В Україні він зростає тільки на схилах, у кам'янистих місцях — у гірському Криму, зазвичай. Культивується й натуралізований в деяких інших країнах.





Екологічний календар