Новини. Події

25.10.2024
Поточний стан справ у заповіднику «Асканії-Нова»
Скоро зима і всі природоохоронні заклади готуються до холодів. Не виняток і біосферний заповідник ...

Детальніше...

20.10.2024
Через паління сухої трави та обстріли втрачаємо ліси
Для нашого довкілля вересень став місяцем лісових пожеж. Вогнеборцям довелося ліквідувати 19 лісових ...

Детальніше...

09.10.2024
Екоцентр самовдосконалюється і прислухається до лідерів думок
Днями співробітники Центру екологічної інформації Гончарівки взяли участь у дуже цікавому та корисному ...

Детальніше...

Всі новини


Випадкове фото



Всі новини

Війна війною, а знищення лісів ніхто не відміняв

11.01.2024

Принаймні такий висновок напрошується, коли починаєш вивчати дані з сайту Державної служби геології та надр України та сайту державних закупівель «Прозорро». Там ми дізнаємося, що 15 грудня Держгеонадра оголосили про те, що родовище «Мак», яке знаходиться на Рівненщині хочуть продати заради видобутку торфу. А це означає знищення 260 га лісів та боліт без погодження Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Нажаль попри звернення природоохоронних організацій в Міндовкілля аукціон таки відбувся і родовище «Мак» було продано, точніше здано в оренду на 20 років під корисні копалини.

Нагадаємо, що у цій місцевості знаходяться добре збережені у природному стані соснові заболочені старовікові ліси, які мають статус пралісової пам’ятки природи місцевого значення. Ці ліси дивом оминули й нелегальні бурштинокопачі, що є рідкістю для колишнього Володимирецького району Рівненщини. Через 20 років видобутку торфу там вже нічого не залишиться.

Ділянку «Мак» було продано за 25 млн 500 грн Товариству з обмеженою відповідальністю «УКРТОРФ». Цікаво, що ця фірма створена лише 2 тижні тому і її керівником є директорка ліцею і за сумісництвом вчителька математики, а от кінцевим бенефіціаром значиться В’ячеслав Супркненко, який керує десятками фірм у різних галузях. Окрім своєї підприємницької діяльності він відомий своїми зв’язками з криміналом, його розшукував інтерпол, а також він колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Після приходу до влади Черновецького В’ячеслав Супруненко як то кажуть «віджав» кілька сотень держпідприємств, наприклад, «Київхліб», «Киїмлин», «Київхімволокно».

Дуже тривожною є доля українських лісів, боліт та рік: з одного боку ворог щодня здійснює екоцид отруюючи наше довкілля, з іншого – жадібні «підприємці» сумнівними методами привласнюють собі заповідні землі і пам’ятки природи. Одна надія на суспільний розголос і боротьбу природоохоронців, вчених і активістів.





Екологічний календар